Світовий банк планує виділити Україні 300 мільйонів доларів на реалізацію в деяких областях проекту з поліпшення первинної та вторинної медичної допомоги.

Про це заявив на брифінгу в.о. міністра охорони здоров'я Василь Лазоришинець.

«...завершений та попередньо схвалений Дирекцією Світового банку проект України із залучення коштів Світового банку з поліпшення надання медичної допомоги у дев'яти регіонах України», - зазначив Лазоришинець. За його словами, проекти вже затверджені у Вінниці, Волині, Дніпропетровську, Закарпатті, Львові, Одесі, Полтаві, Харкові та Рівному. Крім того, проводяться переговори і вже досягнуто певних домовленостей зі Світовим банком про залучення 42 млн грн на відновлення сходу.

В.о. міністра також наголосив, що Мінохорони здоров'я плідно співпрацює з Бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я, Фондом народонаселення ООН, українським бюро ЮНІСЕФ, Товариством Червоного Хреста України. «Зараз у нас підписаний тристоронній меморандум між МОЗ, ВООЗ та Українським Червоним Хрестом із запровадження нового проекту створення мобільних бригад, лабораторних комплексів вартістю понад 60 млн грн», - уточнив Лазоришинець. Крім того, за його словами, активізували співпрацю з урядом Японії в частині безоплатного залучення і забезпечення лікарень обладнанням та реанімобілями на загальну суму близько 3,5 млн дол. та розширили співпрацю з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в комунікаційному проекті.

«У листопаді поточного року Глобальним фондом схвалена заявка України на 2015-2017 рік із залученням додаткових позабюджетних коштів на боротьбу з ВІЛ-СНІДом і туберкульозом на три роки на суму понад 130 млн дол.», - додав виконуючий обов’язки міністра.

<