Кетонова дієта (сушіння тіла) – схуднути швидко і без шкоди для здоров’я

Кетонова дієта (сушіння тіла) – схуднути швидко і без шкоди для здоров’я

Ну нарешті, нарешті можна попрощатися із холоднечею! Але не забуваймо, що весна - це ніби жовте світло на світлофорі, за яким іде зелене: літо, сонце, пляж, відкритий одяг, купальники…  Скільки разів ми обіцяли собі, що до теплої пори ми схуднемо? Забудьте про обіцянки, треба діяти вже зараз! І допоможе у цьому модна нині кето-дієта. Зрозуміти, в чому її фішка, можна на прикладі кето-бургеру, який можна замовити в деяких ресторанах столиці: це соковита ситна котлета... Так, БЕЗ булочки й інших вуглеводних додатків.

Кето-дієта. У чому суть?

Багато хто з нас помічав, що відмова від солодощів протягом деякого часу дозволяє нам втратити декілька кілограмів. В принципі, це і є полегшений варіант кето-дієти. 
Про неї так багато говорять, адже вона реально працює. Весь секрет в утворені так званих «кетонових тіл» у печінці, коли ви обмежуєте надходження до вашого організму вуглеводів із їжею. Працює це дуже просто:  за звичайних умов вуглеводи розщеплюються до глюкози, яка є основним джерелом енергії в організмі. А при нестачі глюкози тіло починає утворювати кетонові тіла з жирних кислот і використовувати їх як джерело енергії. Таким чином за допомогою зміни співвідношення білків, жирів і вуглеводів у вашому раціоні, ви стимулюєте спалювання жиру, але при цьому зберігаєте досить непогану калорійність харчування, не даючи «підтанути» м'язовій масі і зберігаючи відмінний рівень метаболізму.

Переваги кето-дієти

Основний плюс кето-дієти - це швидка втрата жирової підшкірної тканини. Тобто вона ідеальна для «сушіння» тіла. Особливо це важливо для спортсменів, адже при багатьох інших дієтах разом із жиром зникає м'язова маса, в результаті чого в організмі сповільнюється обмін речовин.
Також кето-дієта є достатньо поживною і не змусить вас голодувати. В принципі, зменшення кількості вуглеводів ми компенсуємо за рахунок білків і жирів.
Ще один плюс кето-дієти – це контроль апетиту. Не бійтеся, після тижня дієти ви не зірветесь і не спустошите весь холодильник! Адже у стані кетозу (який настане через 3-5 днів дієти), рівень інсуліну в крові є низьким, а саме інсулін відповідає за появу відчуття голоду. Жирна і білкова їжа, якою насичена кето-дієта, дозволяють не бути постійно голодним  і, однак, худнути.

Що входить в кето-меню?
За продуктами, які можна вживати, кето-дієта схожа на дієту Аткінса, однак важливу роль тут відіграє їхня кількість. Виключати вуглеводи з раціону не варто, а от звести до мінімуму – так. Бажано вживати не більше 100 г вуглеводів на добу. Цього вистачить для нормальної роботи м’язів та мозку.

Ви можете спокійно включити у своє меню

м'ясо, рибу (в тому числі, жирну), сир, яйця, горіхи, овочі та молоко.


А от від наступних продуктів варто відмовитися:

Крупи, виноград (крім кислого), банани, макарони,

борошняні вироби,  , цукор, 

буряк, морква, картопля (овочі, які містять велику кількість вуглеводів).

Мінуси та протипокази кето-дієти
При кето-дієті можливі порушення травлення: важкість в шлунку, здуття, запори. Це відбувається тому, що в раціоні практично немає клітковини, яка міститься в хлібі, картоплі, фруктах і овочах.

Ще один мінус кето-дієти - непередбачуваність дефіциту глюкози. Невідомо, як поведе себе ваш організм, якщо ви позбавите його «швидкої енергії». З цієї причини кето-дієта протипоказана діабетикам. Крім того, не слід долучатись до кето-дієти людям із захворюваннями нирок, травної системи, кишківника.  

Також зауважте, що дефіцит глюкози відбивається на мозковій активності, тому тим, хто працює інтелектуально, захоплюватись кето-дієтою небажано. Ну і майте на увазі, що при такому харчуванні досить складно займатися силовими видами спорту й інтенсивними тренуваннями.

Як і в будь-якій дієті, тут є свої плюси та мінуси, переваги та серйозні протипокази.  Варто пам’ятати, що у кожного різні особливості організму, тому орієнтуватись на досвід кето-блогерів, яких стає все більше, не варто. Краще порадитись із дієтологом, який зможе адаптувати основи дієти під стан вашого здоров’я.  

Радить спеціаліст дієтолог-ендокринолог                 Наталія РЕНЧКОВСЬКА: 

 Кето-дієта - це експрес дієта для швидкого початкового схуднення.    Дійсно, ви не вживатимете продуктів із високим глікемічним рівнем-  тих, що вимагають викиду інсуліну. Якщо немає інсуліну, то немає      зниження цукру, а отже немає збудження центрів голоду. При    такому  харчуванні організм швидко втрачає вагу, підшкірний жир.  Але  потрібно розуміти, що так само швидко і втрачаються запаси  енергії  в тканинах - глікоген. Тому вкрай  важливо в подальшому  дотримуватися збалансованого харчування, щоб не було  рикошетного синдрому набирання жиру. Для цього рекомендую  порадитися з лікарем дієтологом, ендокринологом. Кожна людина  індивідуальна, зі своїми проблемами зі здоров’ям, які також  потрібно  враховувати. Не експериментуйте на собі просто так,тому  що комусь  це допомогло. Поставтеся до себе з любов'ю,    скористайтеся порадою  фахівця.

7058 0

Коментарі до статті