Білкові добавки: казеїн та протеїнова сироватка

Білкові добавки: казеїн та протеїнова сироватка

Досі вагаєтесь, яку білкову добавку обрати – протеїнову сироватку чи казеїн? Ви зайшли на правильний сайт, читайте далі.

Отже, казеїн

Казеїн – це молочний протеїн, що складає майже 80% всіх білків, які є в  коров’ячому молоці. Казеїн складається з багатьох амінокислот, що відповідають за синтез м’язових білків і допомагають збільшити м’язову масу, підтримувати її в тонусі та спалювати жир. Але казеїн особлива добавка. Потрапивши в шлунок, він утворює харчовий згусток,  який надовго залишається в шлунку. А це, у свою чергу, впливає на швидкість перетравлювання та надходження амінокислот у кров. Іншими словами, поки казеїн повільно перетравлюється, більшість амінокислот встигають потрапити в тонкий кишечник, звідки і всмоктуються у кров.

Найчастіше казеїн вживають у вигляді харчових добавок. Особливу популярність здобули білок звичайного молока та казеїнат кальцію. Однак найбільшою ефективністю славиться міцелярний казеїн. Щодо форми, усі ці типи казеїну продаються у вигляді напоїв, батончиків та порошків.

Білок казеїн допомагає м’язовій тканині рости. З цієї причини казеїновий протеїн рекомендують вживати на ніч, адже в цей час ви навряд чи вирішите перекусити чимось білковим і точно не вирушите у тренажерний зал. А м’язи, як відомо, ростуть у період спокою, а не активних тренувань.

Різниця між добавками з протеїном та казеїном

Те, що білкові добавки працюють, доведено не одним фітнес-ентузіастом. Але коли справа доходить до їх вибору, думки можуть розділятися. Найчастіше дилемою стає рішення: протеїнова сироватка чи казеїн?

Що ж, відповідь очевидна. Це схоже на порівняння автівок на дизельному пальному та бензині. Обидва джерела пального живитимуть двигуни, але авто на бензині буде набагато швидшим, ніж на дизелі. Те ж саме і з протеїновою сироваткою та казеїном. Обидві добавки мають схожий амінокислотний профіль, тільки-от діють вони по-різному. На відміну від казеїну, протеїнова сироватка перетравлюється швидше, й у кров швидко надходить велика кількість амінокислот. Тому м’язи швидко наситяться потрібними речовинами, однак значну їх частину використати не встигнуть. Для довідки, казеїн загальмовує розщеплення білків на 34%, чим сповільнює катаболізм.

Зрештою, вибір між сироваткою та казеїном не повинен бути складним. Якщо ви збираєтеся використовувати ці добавки для підвищення спортивних досягнень, найімовірніше, ваш тренер-консультант порадить вживати їх  обидві.

Джерело: https://www.bodybuilding.co m/fun/casein-the-facts-you-need-to-know.htm

406 0

Коментарі до статті