Чому «зеленкою» не користуються в розвинутих країнах?

Чому «зеленкою» не користуються в розвинутих країнах?

Зеленка (вона ж «брильянтовий зелений»), де «брильянт» не має жодного стосунку до діамантів, а лише означає неправильно перекладене слово «блискучий». Цей антисептик поширений на теренах колишнього СРСР через свою довговічність та дешевизну виробництва. Однак чи відомо вам, що більше в світі її ніде не використовують.

Звідки з'явилася зеленка?

Блискучий зелений вперше був отриманий в 1879 році в Німеччині. Про антисептичні властивості цієї речовини дізналися тільки в наступному столітті, коли при фарбуванні ним препаратів для мікроскопії виявилося, що цей зелений барвник знищує мікроби.

Що обробляють зеленкою?

Зеленку використовують для знезараження свіжих післяопераційних і посттравматичних пошкоджень, пуповини новонароджених, різного роду порізів, при лікуванні гнійно-запальних процесів шкіри, тощо.

Чому зеленку не використовують в інших країнах?

Поширений в нас антисептик хоч і дозволений в США, Європі та інших країнах, проте в медичній практиці не використовується. Чому? Тому що істинний молекулярний механізм дії зеленки та інших барвників невідомий досі. Щоб це з'ясувати, треба провести складні і дорогі дослідження. А хто ж це буде робити для такого старого і дешевого препарату? Також достеменно невідомо, чи володіє зеленка канцерогенними властивостями, адже обов'язкові тести ліків на канцерогенність були введені набагато пізніше її появи. А на дитячій шкірі сучасні лікарі її взагалі не рекомендують використовувати, адже це з розчину при висиханні випадають в осад кристали, які концентрують світло, а це може призвести до опіків.

12371 0

Коментарі до статті