Калій і магній – найкращий тандем для вашого серця

Калій і магній – найкращий тандем для вашого серця

 

Серцево-судинна система забезпечує постійний кровообіг в організмі, адже серце - це потужний м’язовий насос, що перекачує кров в чітко визначеному напрямку. При цьому всі органи і системи отримують необхідні для життєдіяльності кисень та поживні речовини.

 На сьогоднішній день захворювання серцево-судинної системи займають перше місце в структурі причин смертності населення всього світу. Серед основних факторів ризику, які призводять до виникнення серцево–судинних хвороб, можна виділити: неправильне харчування, шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю), хронічні стреси,  малорухливий спосіб життя.

Так, наприклад, вживання в їжу смаженої та жирної їжі, напівфабрикатів та продуктів фаст-фуду призводить не лише до проблем з органами шлунково–кишкового тракту, а також до виникнення важких серцево-судинних патологій. Це пов'язано з порушенням ліпідного складу крові, розвитком атеросклерозу, недостатнім надходженням в організм необхідних мікро- та макроелементів, вітамінів.

З точки зору профілактики захворювань серця та судин, окрему надзвичайно важливу роль відіграють макро- та мікроелементи, які надходять в наш організм здебільшого з їжею, напоями та лікарськими засобами. Макроелементи дістали таку назву через те, що їх добова доза, яка необхідна організму, є більшою, ніж у мікроелементів. Серед основних представників цієї групи можна відзначити калій і магній, які забезпечують безперебійну роботу серцевого м'язу, стабільність неврологічних функцій організму, а також беруть участь у ферментативних процесах. Зміна показників в крові калію і магнію можуть призвести до негативних наслідків для здоров'я.

Цікавим фактом є те, що фізіологічна функція цих макроелементів реалізується при наявності в організмі їх обох. Це можна прослідкувати шляхом аналізу крові на рівень калію та магнію: зниження рівню одного макроелементу опосередковано вказує на зниження рівню іншого.

 

Для чого необхідні ці макроелементи?

   Роль калію та магнію в організмі людини надзвичайно важлива, так калій підвищує працездатність та гостроту мислення, сприяє нормальному перебігу обміну речовин в організмі, а також регулює серцевий ритм, попереджаючи виникнення аритмій. Магній, в свою чергу, бере активну участь в обмінних процесах, стимулює утворення білків, чинить міорелаксуючу дію (сприяє розслабленню м'язів) тощо. Його сприятливий ефект на серцево-судинну  систему полягає в нормалізації пульсу, вазодилятації (розширення судин), зниженні артеріального тиску та зменшенні імовірності тромбоутворення. Отже, калій і магній є надзвичайно важливими макроелементами для нормального функціонування серцево-судинної системи.

Дефіцит калію найчастіше пов'язаний з:

 • Вживанням великої кількості солі (солоних продуктів)
 • Дефіцитом в раціоні овочів, фруктів і горіхів
 • Стресами
 • Прийомом сечогінних препаратів (крім, калійзберігаючих)
 • Зловживанням алкоголем або кавою (кофеїн підсилює виведення калію з організму)

Викликати дефіцит магнію можуть такі чинники, як: стрес, вживання лікарських препаратів, неправильне харчування, цукровий діабет, надмірні фізичні навантаження.

Нестача калію і магнію призводить до розвитку артеріальної гіпертензії, атеросклерозу коронарних судин, порушень серцевого ритму та функціонування міокарда.

Ми зазначили, що дефіцит калію та магнію може бути спровокованим нераціональним харчуванням. Тому, для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань, в першу чергу, звертають увагу на зміну раціону харчування пацієнта та додавання в щоденне меню тих продуктів харчування, які містять важливі макроелементи. Насамперед, стоїть мета забезпечити організм необхідною добовою кількістю кожного з макроелементів: для магнію така доза складає 350-700 мг, для калію – 1,1 – 2 грами. Продукти, які містять багато калію (у вигляді неорганічних солей та у складі органічних сполук), це:

 • Пшенична крупа (однієї порції каші вистачить для отримання добової норми калію)
 • Вироби зі злаків
 • Цитрусові
 • Банани
 • Картопля
 • Ягоди

Магній міститься в таких продуктах:

 • Рослинні (горіхи, крупи, вироби зі злаків, ягоди, банани, яблоки тощо)
 • Тваринні (морепродукти, молочні продукти)

 

Дієтологи рекомендують для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань вживати також наступні продукти харчування: часник (в ньому міститься понад 70 активних речовин, які сприятливо впливають на міокард та знижують напругу стінок кровоносних судин, нормалізують артеріальний тиск);  капусту броколі (запобігає утворенню атеросклеротичних бляшок); кедрові, волоські горіхи і мигдаль (містять омега-3 жирні кислоти, необхідні для здоров'я серця і збереження тонусу судин, а також калій, магній, вітамін С, В і РР); курагу; гранат; авокадо; ягоди тощо.

Для ефективного насичення організму магнієм та калієм сучасна медицина пропонує Панангін ‒ препарат угорської фармацевтичної компанії «Гедеон Ріхтер», який призначається як з лікувальною, так і профілактичною метою. Завдяки його унікальному складу, що містить іони калію і магнію, його рекомендують для допоміжної терапії при хронічних захворюваннях серця та як додаткове джерело калію та магнію при їх дефіциті. Препарат покращує обмін речовин у міокарді, чинить протиаритмічну дію.

Ефективність Панангіну підтверджена клінічними дослідженнями та досвідом практикуючих лікарів. Обираючи  Панангін як додаткове джерело калію та магнію, можна бути упевненим, що отримуєш здорове серце, міцну серцево-судинну та нервову системи!

3961 0

Коментарі до статті