Мамам на замітку: меню для малюка

Мамам на замітку: меню для малюка

Для того, щоб людина була здоровою, вона повинна у дитинстві отримати всі необхідні, життєво важливі речовини, а єдиним джерелом цих речовин є їжа. Тому вкрай важливо сформувати правильне дитяче меню, щоб малюк отримав максимум користі і виріс здоровим і сильним.

Раціон дитини повинен бути різноманітним і задовольняти потребу зростаючого організму у вітамінах, жирах, вуглеводах і всіх елементах, необхідних для розвитку. Сюди входять: нежирна птиця - курка, індичка, бажано без шкірки, нежирна телятина, яловичина, риба, а також парові котлети і тюфтельки з перерахованих вище продуктів, супи - звичайно ж, нежирні, молочні продукти, каші, запіканки, соки, компоти, киселі, а також овочі та фрукти.

Що стосується таких «підсолоджувачів» дорослого життя, як шоколад, торти і тістечка, цукерки, зефір, мармелад, то кожен вирішує сам, але, в будь-якому разі, все має бути в міру. Краще подумайте, які солодощі будуть максимально корисні для вашого сина чи доньки, наприклад, спробуйте «переключити» дитину з цукерок на фініки, замість шоколадної пасти давати протерті з цукром ягоди або мед, магазинний торт замініть на домашній. У такому разі ви хоча б будете впевнені у відсутності консервантів і підсилювачів смаку. До речі, навіть найдорожчий фабричний торт не зможе замінити домашню випічку, приготовану з любов'ю і турботою. За цим же принципом можна постаратися відучити дитину від споживання шкідливих продуктів і страв. Наприклад, смажені курячі стегенця змінити на відварені або запечені в духовці, улюблені всіма гамбургери - на власноруч приготовані сендвічі з тонких тостів і овочів.

При нинішньому розмаїтті продуктів і кухонної техніки просто гріх не скористатися можливостями! Зараз існує безліч усіляких пароварок, мультиварок, аерогрилів, блендерів, комбайнів, йогуртниць і тому подібних речей. З їхньою допомогою легко урізноманітнити меню і зробити його не тільки корисним, але також цікавим і несподіваним.

Ще один важливий аспект харчування для будь-якого віку - натуральність продуктів. Засоби масової інформації в один голос твердять, що екологічно чистих продуктів практично не знайти, хіба що - виростити самостійно. Проте більшість шкідливих речовин входять до складу більшості промислово приготованих продуктів і страв з різними підсилювачами смаку, загусниками, штучними добавками. Вони шкідливі і для дітей, і для дорослих, тому їх вживання бажано уникати. Для цього уважно читайте склад продуктів, які купуєте. Але не впадайте в паніку, побачивши горезвісне «Е» у складі, вважаючи всі добавки з таким маркуванням беззаперечним злом. Буква «Е» у складі продуктів - це уніфіковане позначення всіх харчових добавок, як тих, що застосовуються для збереження продукту і формування необхідної текстури, так і тих, що змінюють смак, колір і запах продуктів. Вони можуть бути як штучними, так і природного походження (наприклад, лимонна кислота, агар, крохмаль). Використання цих добавок контролює міжнародна організація - Об'єднаний комітет експертів Міжнародної сільськогосподарської організації.

Кожна держава також регулює їх використання. І все ж споживачеві - особливо батькам, думаючим про те, що їсть їх дитина, краще знайти в Інтернеті список всіх «Е» і запам'ятати, яких з них слід уникати.

Ваше здоров'я і здоров'я вашої сім'ї - у ваших руках. Фундамент здоров'я кожної людини закладається в ранньому дитинстві, і важливо, щоб крім фізичних навантажень, інтелектуального і духовного розвитку, дитина отримала звичку правильно і корисно харчуватися.

Марія Неруш, журналіст

4050 0

Коментарі до статті