Мікрогрін – нова модна тенденція в здоровому харчуванні

Мікрогрін – нова модна тенденція в здоровому харчуванні

Все частіше ми чуємо цю інтригуючи назву - «мікрогрін».  У наймодніших ресторанах ним прикрашають страви, у спортклубах справжній бум на вітамінні коктейлі з мікрогріну, а сироїди та вегетаріанці  зі всього світу вже давно гідно оцінили користь цього продукту для себе.

За результатами опитування серед шеф-кухарів США, проведеного у далекому 2009 році Американською асоціацією рестораторів, мікрогрін ще тоді увійшов до п'ятірки найпопулярніших продуктів. Тепер він дістався і до нас.

Що ж воно таке та з чим його їдять

Назва «мікрогрін» (з англ. microgreen) говорить сама за себе: ці тендітні крихітки – «діточки» дорослих і добре відомих нам рослин. Зазвичай це 7-10-денні паростки різних овочів і пряної зелені: базиліка, зеленого горошку, сочевиці, гречки, броколі, руколи, зеленого салату, шпинату, крес-салату, соняшника, листя редису і моркви, та інших рослин.

Зелень нового покоління

По-перше, це просто красиво: паростки-листочки бувають чудернацьких форм, і ними можна прикрасити будь-яку страву.

По-друге, мікрогрін має неймовірно ніжний смак.

По-третє, він є надзвичайно корисним. Маленькі пагони містять більше корисних речовин, ніж їхні «дорослі» колеги, адже вони знаходяться на стадії активного росту.

Під час пророщення в зернятку пробуджуються небачені сили, весь запас поживних речовин перетворюється в активну, готову для вживання форму: білки - в амінокислоти, крохмаль - в цукор, жири - в жирні кислоти. Синтезуються вітаміни, розвиваються ауксини, фітогормони, весь біостимуляторний комплекс мобілізується для виконання запрограмованої природою завдання - відтворення собі подібного. Мікрогрін – це таке собі «молодильне яблучко» на новий лад: величезна кількість антиоксидантів і хлорофілу уповільнює процеси окислення, що ведуть до пошкодження і передчасного старіння клітин. Будучи початком нового життя, мікрогрін омолоджує, наповнює енергією і зцілює клітини людського організму.

Крім того, за недовгий період свого зростання мікрогрін не встигає накопичити в собі ніякої шкідливої «гидоти», що є неминучим для зрілих рослин.

Вітамінна бомба

Щоденне вживання мікрогріну зробить для вас більше, ніж будь-яка харчова добавка. Будучи легким і низькокалорійним, він дуже поживний: порція салату з мікрогріном дасть вашому організму в п'ять разів більше білка і в сім разів більше вітамінів групи В, ніж порція зрілого салату з латуку.

Правила вживання

Термін придатності «крихіток» - від 2 до 7 днів, за умови зберігання в холодильнику. Важливо не зривати, а зрізати паростки, і бажано вранці. Тоді листочки будуть соковитими та вологими.

Детальніше про види мікрогріну та рецепти із ним, а також про те, як виростити цю елегантну зелень просто у себе вдома – у наступному матеріалі.

Підготувала Галина Теличук

спеціально для «Живи Активно»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Хлорофіл - природна речовина з оздоровчими властивостями

2088 0

Коментарі до статті