Альцгеймер підкрадається до людей, які не мають життєвої мети

Альцгеймер підкрадається до людей, які не мають життєвої мети

Як стверджують працівники медичного університету міста Раш (штат Іллінойс, США), якщо ви хочете повністю захистити себе від слабоумства, знайдіть стійку мету в житті, намагайтесь зрозуміти сенс життя, опираючись на життєвий досвід, бути цілеспрямованим та сконцентрованим.

Вчена Патрісія Бойл (Patricia Boyle) разом із колегами опрацювала дані, що були отримані в результаті короткого психологічного тесту 246 осіб, які в подальшому померли, та тіло яких піддали аутопсії для визначення стану мозку. Серед осіб, які мали більше бляшок та тромбоцитів у мозку, ті, що прожили більш цілеспрямоване життя, менше піддавались ментальним розладам. Показник розвитку таких розладів був на 30% нижчим серед цих осіб.

Тому команда вчених прийшла до висновку, що більш цілеспрямоване життя забезпечує кращий стан здоров’я мозку, навіть після урахування усіх похибок. Вони прийшли до висновку: «Вища мотивація життя зменшує шкідливий вплив патологічних змін (хвороби Альцгеймера) на когнітивну функцію в похилому віці».

Виявивши те, що цілеспрямованість життя знижує ризик утворення бляшок у головному мозку, що є ознакою хвороби Альцгеймера, вчені ще раз наголосили на необхідності розумової діяльності у похилому віці.

Patricia A. Boyle, Aron S. Buchman, Robert S. Wilson, Lei Yu, Julie A. Schneider, David A. Bennett. Effect of Purpose in Life on the Relation Between Alzheimer Disease Pathologic Changeson Cognitive Function in Advanced Age // Arch Gen Psychiatry.

2847 0

Коментарі до статті