Три причини постояти

Три причини постояти

Надаючи перевагу позиції стоячи, а не сидячи, протягом тривалого періоду часу і збільшуючи фізичну активність протягом дня, ми можемо покращити здоров'я і якість життя, одночасно знижуючи ризик розвитку хронічних захворювань, серед яких – серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, інсульт та онкозахворювання.

Річард Р. Розенкранц (Richard R. Rosenkranz) та його колеги з Державного університету Канзасу (Канзас, США) проаналізували дані 194 545 чоловіків і жінок віком від 45 до 106 років, які брали участь у австралійському дослідженні Australia’s 45 and Up Study.

Автори дослідження стверджують, що тривале сидіння послаблює силу м'язів і блокує активність ферменту, який допомагає перетворювати жир на енергію.

Ребекка Сеген (Rebecca Seguin) та її колеги з Корнельського університету (Нью-Йорк, США) виявили, що «серед жінок в постменопаузальний період, які найбільше часу проводили малорухливо (сиділи та відпочивали, за винятком сну), не було довгожителів, на відміну від тих жінок-однолітків, які вели активний спосіб життя. Крім того, дослідники виявили, що показник смертності з усіх причин серед жінок, які проводять понад 11 годин на добу малорухливо, був більшим на 12% порівняно з учасниками найбільш енергійної групи – тими, хто проводив у бездіяльності 4 і менше годин на добу.

Важливо зазначити, що, на думку дослідників, при дотриманні малорухливого способу життя важче відновити фізичну силу і функції. Автори дослідження також попереджають, що «існує лінійний взаємозв’язок між тривалістю часу, що проводиться малорухливо, і ризиком смерті». Що стосується чоловіків, довгий час у сидячому положенні збільшує ризик серцевого нападу – навіть серед тих, хто регулярно займається спортом. Дебора Ром Янг (Deborah Rohm Young) та її колеги з медичного центру Kaiser Permanante (Каліфорнія, США) проаналізували дані учасників расово різноманітної групи, що складалася з 84 170 чоловіків віком від 45 до 69 років, без серцевої недостатності.

Період подальшого нагляду в середньому становив майже 8 років, після якого дослідники виявили, що чоловіки з низьким рівнем фізичної активності були на 52% більш схильні до розвитку серцевої недостатності, ніж чоловіки з високим рівнем фізичної активності. Крім того, ризик розвитку серцевої недостатності серед чоловіків, які за межами роботи проводили 5 або більше годин на добу сидячи, був на 34% більшим, ніж у чоловіків, які проводили не більше 2 годин на добу сидячи, незалежно від того, скільки часу вони приділяли фізичним вправам.

Команда дослідників також виявила, що ризик розвитку серцевої недостатності був більшим у 2 рази у чоловіків, які проводили сидячи принаймні 5 годин на день і мало приділяли уваги фізичним вправам, порівняно з чоловіками, які були фізично активні і проводили сидячи 2 години або менше на добу. Автори дослідження наголошують: «Як фізична активність, так і час, проведений сидячи, можуть бути важливими важелями для запобігання розвитку серцевої недостатності».

1. Rosenkranz R.R., Duncan M.J., Rosenkranz S.K., Kolt G.S. Active lifestyles related to excellent self-rated health and quality of life: cross sectional findings from 194,545 participants in The 45 and Up Study // BMC Public Health. – 2013. – Vol. 13. – P. 1071.

2. Seguin R., Buchner D.M., Liu J. et al. Sedentary Behavior and Mortality in Older Women: The Women’s Health Initiative // Am. J. of Preventive Medicine. – 2013. – Vol. 46, Issue 2. – P. 122–135.

3. Young D.R., Reynolds K., Sidell M. et al. Effects of Physical Activity and Sedentary Time on the Risk of Heart Failure // Circulation. Heart Failure. – Jan. 2014.

 

Також читайте "Оздоровчий біг для зміцнення серця"

"Фізично активні жінки – здорові жінки"

2836 0

Коментарі до статті