Чому кістки стають ламкими - пояснюють лікарі

Чому кістки стають ламкими - пояснюють лікарі

Остеопороз — це захворювання, для якого характерне зниження щільності кісткової тканини. Через це кістки стають ламкими, переломи іноді трапляються навіть без травм, лише внаслідок різкого або необережного руху.

Ризик розвитку хвороби збільшується з віком. Найнебезпечніші наслідки остеопорозу — перелом шийки стегна, який призводить до інвалідності або й смерті, а також деформація й ураження хребців.

  • Діагностика остеопорозу

Для визначення остеопорозу й під­твердження діагнозу проводять рент­генографію (показує зниження щіль­ності кісток на 30% і більше), а також рентгенівську чи ультразвукову денситометрію.

  • Як проявляється остеопороз?

Про наявність остеопорозу часто дізнаються після перелому кісток, осо­бливо якщо він стався без значної травми. Найбільш поширені прояви за­хворювання — біль у спині, в ділянці тазостегнових або гомілковостопних суглобів, у кістках таза.

Якщо болить спина, а надто після різких рухів, під час чхання або кашлю, підіймання важкого, на зміну погоди, — час проконсультуватися в лікаря.

Серед інших можливих симптомів — зменшення зросту, сильна суту­лість, поява дрібних шкірних складок з боків живота.

Загальна слабкість, стомлюваність, прискорене серцебиття, завчасне посивіння, ламкість нігтів, нічні су­доми в ногах, пародонтоз — непрямі ознаки хвороби.

  • Кальцій: будівельний матеріал для кісток

В організмі дорослої людини при­близно 1000 г кальцію: 99% — у кістках, а 1% — у плазмі крові. Своє «депо кальцію» (біохімічний термін) є в кожній клітині. Основне депо кальцію в людському організ­мі — кісткова тканина.

РЕКЛАМА

Ротавіт Кальціум Форте

Це ефективна профілактика дефіциту кальцію.

Препарат містить добову дозу кальцію й вітаміну D3 і випускається в оптимальній формі — це шипучі розчинні таблетки.

Ротавіт Кальціум Форте потрібно приймати один раз на добу.

Він містить кальцій у формі кар­бонату, який після розчинення та­блетки переходить у цитрат, що відзначається максимальною біо­доступністю, безпечністю і добре засвоюється організмом.

2500 0

Коментарі до статті