Що потрібно знати про перекуси

Що потрібно знати про перекуси

Поняття поживного перекусу ніяким чином не має асоціюватись з солодощами або снеками - крекерами, тістечками, батончиками, чипсами або сухариками. Особливо зараз, коли ми перебуваємо у карантинному режимі і недостатньо рухаємося, а кожен вихід на вулицю викликає бажання зайти в магазин та поповнити смачні запаси.

Таку іжу ще називають «джанк фуд». Це нездорова їжа з високим вмістом калорій з цукру або жиру, з невеликою кількістю харчових волокон, білків, вітамінів, мінералів або інших важливих форм харчової цінності.

Згідно з опитуваннями, кількість споживання нездорової їжі зросла в декілька разів. Це пов'язано з бажанням заїсти стрес чи подолати нудьгу, спричинену карантинними обмеженнями та тривожністю через вірус.

Однак для того, щоб відчути погіршення самопочуття, через те що бракує поживних нутрієнтів в раціоні, ніяких наукових доказів не потрібно.

Більшість людей не сприймають часті перекуси як їжу. Це дуже хибна думка, бо в результаті ми можемо спожити понад половину денної норми калорій.

Що входить до складу готових снеків та солодощів

Трансжири

Продукти, що мають тривалий термін зберігання, а також готові до споживання продукти - чипси, снеки, сухарики та попкорн - містять в собі велику кількість трансжирів. Споживання таких продуктів збільшує ризик розвитку атеросклерозу, ішемічної хвороби серця та ревматоїдний артрит.

Додані цукри

До складу більшості солодощів входять штучно додані цукри. Їх споживання викликає глікацію, іншими словами вони знижують імунітет, сприяють розвитку карієсу, стійкості до інсуліну й розвитку діабету 2 типу, ожиріння та серцево-судинних хвороб.

Багато солі

Велику кількість солі можуть містити в собі продукти, які, на перший погляд, не видаються солоними на смак. Мова йде про солодощі та зернові готові до вживання сніданки.

Денна норма солі для людей, у яких відсутні серйозні проблеми зі здоров'ям складає 5 грамів. Це приблизно одна чайна ложка.

Що стосується дітей, то ця норма буде меншою:

  • від 1 до 3 років - 2 грами на день
  • від 4-6- 3 грами
  • від 7 до 10 років - 5 грамів.

Виходити за цю норму не рекомендується, бо від цього зростають ризики отримати високий тиск та зіпсовані судини. Однак вміст солі у перекусах для нас непомітний, що призводить до ризику споживання солі більше денної норми.

До того ж джанк фуд відрізняється високим глікемічним індексом, вони сприяють стрибкам рівню цукру у крові.

Регулярне споживання джанк фуду та стрибки цукру розвиває нечутливість тканин до інсуліну - набирається вага, бо глюкоза перетворюється на підшкірний жир. Таким чином споживання крекерів, солодких напоїв та солодощів з високим глікемічним індексом призводять до стрімкого зростання рівня цукру в крові. Ці непомітні перекуси не рятують нас від голоду, ми все одно швидко зголодніємо, матимемо "пустий" шлунок та нам бракуватиме енергії.

До того ж такі перекуси не що інше, як пусті калорії, у яких відсутня клітковина та поживні нутрієнти, що призводить до збільшення ризиків виникнення закрепів та псування здоров'я кишківника.

За матеріалами: https://suprun.doctor

Вам також може бути цікаво
90 0

Коментарі до статті