Інфаркт у молодих людей зустрічається все далі частіше, але все ж це швидше не правило, а виключення з нього. Тому вчені вже десятиліттями досліджують причини такої ситуації.
Академік Д.Д.Зербіно з Львівського Національного медичного університету вважає, що причина інфаркту у молодих – ксенобіотики. Це слово об’єднує багато хімічних сполук, які є чужорідними для організму. Термін «ксенобіотики» дуже поширений у зарубіжній літературі і походить з грецької – xenos – чужий, bios – життя.
Академік Зербіно згадує, що поштовхом до його відкриття став випадок інфаркту у молодого коваля – при бесіді з його родичами з’ясувалося, що померлий хворий протягом більш ніждвох десятків років працював ковалем у примітивній кузні, без будь-якої вентиляції (хоча і не курив!). Цей випадок змусив «прицільно» досліджувати кожен випадок інфаркту в молодому віці (до 45 років), а також «випитувати» у пацієнтів і їх родичів про професійні маршрути і про можливі контакти з різними ксенобіотиками.
Академік і його учні встановили, що інфаркт в молодому віці частіше розвивається не стільки у людей інтелектуальної праці, скільки у осіб, що займаються роботою, при якій можливе потрапляння в організм чужорідних речовин.
Так виникла головна думка, яка згодом переросла у всесвітньо визнану теорію: ксенобіотики на роботі, вдома, в урбаністичному середовищі – основні полютанти, що вражають судини і серце.
А оскільки цигарка в роті мільйонів людей – особливе «збіговисько» ксенобіотиков, хімічна «бомба» сповільненої дії; академік Зербіно вважає, що кожен курець впевнено «рухається» до особистої катастрофи!
За матеріалами журналу “Мистецтво лікування” і сайту www.health-medix.com