Ходіння творить чудеса – цього разу для людей з хворобою Паркінсона

Ходіння творить чудеса – цього разу для людей з хворобою Паркінсона

Пацієнт з синдромом Паркінсона і активіст Джон Крамбольц з Сідар-Рапідс (Айова, США) прогулюється. Нове дослідження показує: ходіння може зменшити симптоми хвороби Паркінсона.

Ходіння є майже чарівним еліксиром, полюбляють казати лікарі. Воно може значно уповільнити розвиток цукрового діабету, знизити артеріальний тиск і допомогти людям зберігати нормальну масу тіла. Тепер дослідження показує, що ходіння також може допомогти людям з хворобою Паркінсона.

Пацієнти з хворобою Паркінсона, які ходили хоча б три рази на тиждень, відчували себе менш втомленими, менш пригніченими, вони також помітили, що симптоми їх хвороби зменшилися.

«Результати нашого дослідження свідчать про те, що ходіння може забезпечити безпечний і легкодоступний спосіб зменшення симптомів хвороби Паркінсона і поліпшити якість життя», – стверджує керівник дослідження доктор Ергюн Юк (Університет штату Айова, Медичний центр у справах ветеранів міста Айова).

Результати будуть застосовуватися тільки до пацієнтів з хворобою Паркінсона, які все ще можуть ходити, не докладаючи зусиль. Хвороба Паркінсона виникає в наслідок втрати клітин головного мозку, які продукують речовини - хімічні повідомлення, або нейромедіатори, що мають важливе значення для рухів. Симптоми можуть початися з ледь помітного тремтіння, з часом погіршившись до стану, за якого важко ходити та розмовляти, зі слабкістю та іншими порушеннями здоров’я. Від цього немає ліків, а ліки, що застосовуються для лікування цього захворювання, як правило, з часом перестають діяти.

У деяких людей є проблеми з ходінням. Однак для тих, у кого таких проблем немає, як показало дослідження, ходіння може полегшити симптоми хвороби.

Інші дослідження показують, що регулярні фізичні вправи можуть допомогти сповільнити прогресування хвороби Паркінсона. Різні програми показують, що це можуть бути танці, їзда на велосипеді, пілатес та навіть бокс.

Проте ходіння має велику перевагу – люди можуть займатися ним у будь-якому місці, без спеціального устаткування, за власним графіком.

Для дослідження фахівці із команди доктора Юк набирали пацієнтів із хворобою Паркінсона і проводили ряд тестів, щоб переконатися, що вони ходили в помірному темпі, досить швидко, щоб пришвидшити серцебиття, але не набагато. Добровольці ходили протягом 45 хвилин, долаючи в середньому 4,5 км на годину, і пришвидшували серцебиття на 47%. Вчені кажуть, що завершили шестимісячний термін дослідження 48 осіб.

«Ми спостерігали поліпшення фізичної форми, моторної функції, зменшення втоми, покращення настрою і аспектів виконавчих функцій і якості життя», – написала команда доктора Юка в журналі Neurology.

«Аеробне ходіння може бути доступним лікуванням, з низьким рівнем ризику додаткової втоми і депресії, а також поліпшує якість життя при хворобі Паркінсона – як під час старіння, первинної депресії, раку, так і при інших хронічних захворюваннях».

Федеральний уряд рекомендує дорослим займатися по 150 хвилин на тиждень помірними фізичними навантаженнями – це лише півгодини на день, п'ять днів на тиждень, але мало який американець досягає цієї мети.

Це одне з останніх у серії досліджень, які показують, що вправи, особливо ходіння, можуть допомогти запобігти хворобі Альцгеймера, інсульту, хворобі серця та депресії. Ходіння може навіть допомогти вам жити довше.

Фото: Джон Крамбольц / Сімейне фото

2296 0

Коментарі до статті