Корисні властивості цибулі: 6 причин, чому її потрібно вживати

Цибуля містить дюжину антиоксидантів. Біла, жовта, червона та зелена – корисні всі варіанти.  Вчені вважають, що в Давньому Єгипті цибулі поклонялися – їх форма та концентричні кола символізували вічність. А в середні століття цибулю використовували для оплати товарів і послуг.

Корисні властивості цибулі

  • Цибуля багата на антиоксиданти

Одна середня цибулина містить близько 44 калорій та забезпечує 20% щоденної потреби у вітаміні С, крім того, вона містить вітамін В6, фолієву кислоту, калій та марганець.

Цибуля просто наповнена антиоксидантами – десятками різних типів, включаючи кверцетин, потужну протизапальну речовину. Найбільший вміст антиоксидантів у зовнішніх шарах цибулини.

  • Цибуля може захистити від раку

Існує зв’язок між частотою вживання цибулі та часнику та ризиком виникнення кількох видів раку. Чим частіше вживати цибулю та часник, тим нижчий ризик виникнення раку.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в American Journal of Clinical Nutrition.

  • Цибуля зміцнює кістки

Люди, які регулярно вживають цибулю, мають більш міцні кістки, що зменшує ризик переломів стегна на 20% у порівнянні з тими, хто ніколи не їв цибулю.

  • Цибуля позитивно впливає на травлення

Вона багата на інулін, тип клітковини, який діє як пребіотик. Інулін також допомагає запобігти запорам, покращує регуляцію цукру в крові.

  • Цибуля знижує рівень холестерину у крові

Дослідники виявили зниження рівня холестерину серед людей, що збільшили кількість вживання цибулі в своєму щоденному раціоні.

  • Цибуля «розкриває» томати

Користь від поєднання томатів та цибулі набагато більша, ніж від вживання цих овочів по окремості. Вчені вважають, що сполуки сірки в цибулі сприяють поглинанню лікопену, антиоксиданту, що міститься у помідорах. Це захищає від раку, хвороб серця, а також корисно для здоров’я мозку, кісток та очей.
Поєднання томатів та цибулі смачні в омлетах, салатах та супах.

  • Що ще корисного у цибулі

Цибуля має всі можливості стати суперпродуктом – всі її види та у будь якому вигляді, сирому або приготованому, є надзвичайно корисними.

Маленька порада – якщо нарізка цибулі викликає у вас сльози, змочить її у воді.

Джерело: http://www.health.com