Плоди, що допоможуть побороти спрагу

Плоди, що допоможуть побороти спрагу

Літо не лише примушує нас споживати більше рідини, але й створює додаткові можливості для забезпечення цієї потреби організму. Це – фрукти та овочі нового врожаю. Хоча напої, безперечно, і влітку залишаються для нас основним джерелом гідратації.

Плоди, що допоможуть побороти спрагу

Хто сказав, що не можна пити воду і водночас їсти її? За даними Інституту медичних рекомендацій, ми повинні з'їдати 20 відсотків нашої щоденної норми споживання води.

Літні фрукти і овочі – те, що треба для  гідратації.  Їх можна споживати окремо чи за бажання додати у звичайну питну воду, як наприклад, ароматні  малину чи полуницю.

У справі втамування спраги неперевершеним є кавун. Ця ягода на 92% складається з води! Однак, згідно з дослідженням 2009 року в Університеті Медичної школи Абердіну, ідеальним для гідратації  його роблять солі, кальцій і магній. Цей літній продукт також є хорошим джерелом калію, вітамінів А  та С.

Стебла селери більш ніж на 95% складаються з води, мають високий вміст клітковини. Вони багаті корисними елементами, в т.ч. калієм і вітаміном К.

До числа найбільш насичених водою овочів відносять й огірки. При 96% води, огірки не містять насичених жирів і холестерину і мають дуже високий вміст заліза, вітамінів К та В6. 96% води може містити  й низькокалорійний салат Айсберг, хоча іншими корисними властивостями особливо він не виділяється. Багатші листкові складові інших салатів, - ромену чи шпинату, однак вони не такі вологовмісті.

А якщо хочете поласувати солоденьким, то з метою гідратації для цього найкраще підходить свіжа полуниця (наприкінці літа дають врожай спеціальні пізні сорти). Цей природний смачний десерт на 92% складається з води  і насичений клітковиною та вітаміном С.

2945 0

Коментарі до статті