Вода, яку влітку добре пити та … їсти

Вода, яку влітку добре пити та … їсти

Літо не лише примушує нас споживати більше рідини, але й створює додаткові можливості для забезпечення цієї потреби організму. Це – фрукти та овочі нового врожаю. Хоча напої, безперечно, і влітку залишаються для нас основним джерелом гідратації.

Напої, добрі не лише водою

Різноманітність напоїв дозволяє втамувати літню спрагу практично на будь-який смак. Тому комусь до вподоби соки-води, хтось полюбляє каву-чай, хтось надає перевагу квасу чи молочним продуктам…Наприклад, один з найпопулярніших солодких газованих напоїв Coca-Cola переважно любимо за іскристо-солодкий смак літа, яскраве уособлення активного відпочинку, радості та суцільного позитиву. У складі напою артезіанська вода та цукор, - ті натуральні інгредієнти, які дають нам енергію та сприяють емоційному сприйняттю смаку. Coca-Cola – напій родинного застілля, літніх вечірок та пікніків. Любителям ранкової кави теж не варто собі у ній відмовляти. Недавнє дослідження в PLОS ONE заперечує поширену думку, що цей напій також викликає зневоднення. Щоденна кава допомагає задовольняти потреби у воді, а до того ж загострює пам'ять, підвищує витривалість і працездатність, знижує ризик багатьох серйозних захворювань, включаючи діабет і хвороби серця. Літнього ранку десь на природі приємно випити й горнятко молока. Усім відомо, що молоко є відмінним джерелом кальцію, який буде зміцнювати ваші кістки. Але дослідження також показують, що знежирене або збиране молоко дуже добре забезпечує гідратацію. Просто переконайтеся, що обрали полегшений варіант, оскільки жир в незбираному молоці може уповільнювати заміну рідини. А ось у післяобідній час добре смакує смузі.  Цей напій - також хороший спосіб об'єднати улюблені смаки в одній насиченій поживністю склянці. Спробуйте пити ваші фрукти і овочі за допомогою цих приємних здорових  коктейлів.

 

Плоди, що допоможуть побороти спрагу

Хто сказав, що не можна пити воду і водночас їсти її? За даними Інституту медичних рекомендацій, ми повинні з'їдати 20 відсотків нашої щоденної норми споживання води. Літні фрукти і овочі – те, що треба для  гідратації.  Їх можна споживати окремо чи за бажання додати у звичайну питну воду, як наприклад, ароматні  малину чи полуницю. У справі втамування спраги неперевершеним є кавун. Ця ягода на 92% складається з води! Однак, згідно з дослідженням 2009 року в Університеті Медичної школи Абердіну, ідеальним для гідратації  його роблять солі, кальцій і магній. Цей літній продукт також є хорошим джерелом калію, вітамінів А  та С. Стебла селери більш ніж на 95% складаються з води, мають високий вміст клітковини. Вони багаті корисними елементами, в т.ч. калієм і вітаміном К. До числа найбільш насичених водою овочів відносять й огірки. При 96% води, огірки не містять насичених жирів і холестерину і мають дуже високий вміст заліза, вітамінів К та В6. 96% води може містити  й низькокалорійний салат Айсберг, хоча іншими корисними властивостями особливо він не виділяється. Багатші листкові складові інших салатів, - ромену чи шпинату, однак вони не такі вологовмісті. А якщо хочете поласувати солоденьким, то з метою гідратації для цього найкраще підходить свіжа полуниця (наприкінці літа дають врожай спеціальні пізні сорти). Цей природний смачний десерт на 92% складається з води  і насичений клітковиною та вітаміном С.

1256 0

Коментарі до статті