Здорове харчування - що означає колір жовтка яйця

Здорове харчування - що означає колір жовтка яйця

Білий яєчний жовток: чи це погано?

Висновок один: яйце із білуватим жовтком, що трапилося з-поміж інших із жовтим, так само їстівне. Перевіряйте термін зберігання, пильнуйте за якістю продукту, і все буде добре.

Чи не кожен має звичку розглядати куплені яйця, що збирається застосовувати для готівлі. Адже певні ознаки можуть свідчити про відхилення від норми, зіпсованість.

Наприклад, помічені червона плямка, дивна біла смужка або неоднотонний колір жовтка, особливо надто світлий, заставляють нас замислитися та розібратися, перш ніж куштувати продукт.

Але не варто хвилюватися, світлий жовток – це цілком природно. Його колір залежить від корму, який їдять курчата. 

У різних куточках світу «серця» яєць можуть істотно відрізнятися за кольором.

У США, наприклад, курчат підгодовують жовтою кукурудзою, а пігменти з рослини проникають у яйця, тому і «кружалик» частіше більш насиченого відтінку.

Якщо ж птиці дають зернові білого кольору, відповідно, він блідніший.

Проте забарвлення жовтка не завжди вказує на їх високопоживне харчування. Деякі американські фермери просто додають до раціону курчат моркву чи люцерну, щоб колір був темнішим.

У багатьох африканських країнах вони переважно їдять злакову культуру сорго із менш жовтою пігментацією, тому і «серединки» світліші або зовсім білі.

У Південній Америці можна помітити рожеві, помаранчеві або навіть червонясті жовтки, оскільки птицю часто годують червоним насінням аннатто.

За матеріалами www.myrecipes.com

Читайте також:

Яйця більше не вважають шкідливою їжею 

Яйце на сніданок може попередити інсульт? 
 


 

2212 0

Коментарі до статті