Гігієнічні застереження щодо занять в тренажерному залі

Устаткування в спортивному залі, крім вас і ваших друзів, використовує безліч незнайомих вам людей, тому через нього можна легко обміняться різними патогенними мікроорганізмами. Тому візьміть до уваги кілька важливих порад, які суттєво зменшать ризик того, що ви, займаючись в залі фізичними вправами, "підхопите" хвороботворні мікроби.

  • Мікроби можуть бути не тільки на ручках і сидіннях тренажерів, лавках або в роздягальні. Сучасне високотехнологічне спортивне обладнання має монітори та дисплеї - і саме в цих несподіваних місцях знаходять собі комфортний притулок бактерії. Одна крапля слини може містити 100 млн бактерій, а розташовані ці монітори і дисплеї якраз «на лінії вогню», тобто так, що на них легко потрапляє слина людини, що займається на тренажері. Риновірус, що спричиняє звичайну застуду, і стрептокок, який є причиною бронхіту і запалення гортані, - лідери серед бактерій, які поселяються на моніторах і дисплеях тренажерів. Тому не вішайте на дисплей тренажера свій рушник і не кладіть на нього журнал чи книжку - яким би зручним вам не здавався такий спосіб читання під час заняття.
  • Після кожного заняття періть рушник, яким ви користувалися в залі. Бактерії - носії інфекцій і грибків (наприклад, спричиняють мікоз стопи) прекрасно розмножуються на брудних рушниках. Кожен раз, користуючись рушником, ви втираєте в нього бактерії зі своєї шкіри. За тиждень такого використання на рушнику збирається кількість органічного матеріалу, достатня для формування бар'єру, що захищає бактерії від знищення і дозволяє їм розмножуватися і поширювати хвороби.
  • Після кожного заняття приймайте душ, робіть це без поспіху, а також дезинфікуйте всі ранки і подряпини на своєму тілі. Золотистий стафілокок є стійким до антибіотиків мікроорганізмом, який, потрапляючи в кров, представляє смертельну небезпеку. Він надзвичайно заразний і легко передається через непрямий контакт, навіть коли ви доторкаєтесь невеликою пошкодженою ділянкою шкіри до тих же предметів, що і носій золотистого стафілококу.
  • Обмежте споживання вуглеводів і солодощів. Вуглеводи і солодощі є прекрасним середовищем для розмноження бактерій у травному тракті. Якщо ваша шлунково-кишкова система хоч трохи "пригнічена", і при цьому ви займаєтеся (тобто, тимчасово виснажуєте свій організм) - вуглеводи і солодощі сприяють швидкому розмноженню бактерій у вашому організмі.

 

Також читайте "Чого ми не знаємо про чистоту рук?"

"Чого ми боїмося, і чого варто боятися насправді?"

"Все починається з кухні"

3022 0

Коментарі до статті