Фізична активність приносить більше користі, якщо вона за межами міста

Фізична активність приносить більше користі, якщо вона за межами міста

Вправи на свіжому повітрі корисні для здоров’я, але дослідники з коледжу медицини і стоматології при Університеті Эксетера (Peninsula College of Medicine and Dentistry, Великобританія) вважають, що для посилення ефекту слід займатися фізичними вправами на узбережжі або в сільській місцевості, а не в міському парку.

Кетрін Ешбулбі (Katherine Ashbullby) та її колеги проаналізували дані 2750 респондентів, взяті з дворічного дослідження Природної Англії, в рамках якого спостерігали за взаємодією людей з природним середовищем. Оцінюючи людей, які відвідали міські парки, села і узбережжя, команда науковців виявила, що в цілому проведення часу на свіжому повітрі було пов'язано з позитивними емоціями (задоволення, спокій, відпочинок), але найпозитивнішим чином на людей впливав відпочинок на узбережжі, в той час як міські парки приносили найменше користі для здоров’я. Результат не змінився навіть коли дослідники врахували такі чинники, як вік людей, час відпочинку, присутність інших людей і спосіб відпочинку.

Автори дослідження зазначають: прийшов час вийти за рамки наших типових уявлень про відпочинок – у найближчому міському парку або максимум у сільській місцевості, і почати замислюватися про те, що існує багато різних природних середовищ, що позитивно впливають на здоров'я та самопочуття людей ». Виявивши, що фізичні вправи на узбережжі приносять найбільше позитиву і задоволення, спокою і відпочинку, команда дослідників підтверджує існування тісного взаємозв'язку між духом і тілом, який потрібно підтримувати для здоров'я і довголіття.

Ashbullby K., White M. Presentation at the British Psychological Society Annual Conference

960 0

Коментарі до статті