Депресія збільшує ризик захворювань серця

Депресія збільшує ризик захворювань серця

В рамках нещодавнього засідання Американської психіатричної асоціації в Торонто (Онтаріо, Канада) обговорювались різні аспекти взаємозв’язку між фізіологічним та психологічним станом людини – зокрема, вплив депресії та інших психологічних порушень на фізичне здоров’я людини і навпаки.

Так, Стівен Руз, професор Державного інституту психіатрії Нью-Йорку (Медичний центр Університету Колумбії, США), зазначив, що депресія дуже часто призводить до руйнування судин. За його словами, ризик розвитку ішемічної хвороби серця збільшується в чотири рази у людей із періодичними синдромальними депресивними епізодами і в півтора рази – із субсиндромальними депресивними епізодами. Він також зазначив, що при депресії значно збільшується ризик серцевої смертності після інфаркту міокарда – людина підсвідомо не хоче повертатися до життя. Цікаві факти були наведені стосовно дитячої депресії: так, ризик того, що дитина почне курити, збільшується при депресії у цілих дванадцять разів!

Дослідники також прокоментували результати дослідження The Diabetes and Aging Study, згідно з якими наявність у пацієнта одночасно діабету і депресії значно підвищує ризик розвитку помірних когнітивних порушень (ПКП). Доктор Роджер С. Макінтайр, професор психіатрії та фармакології з Університету Торонто, при цьому зазначив, що запалення, яке відбувається в організмі в результаті ожиріння, може також бути одним із механізмів погіршення психологічного стану. За словами професора, нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), які часто застосовуються у цих випадках, мають серйозні побічні ефекти, такі як порушення травлення, ревматоїдний артрит і навіть інфаркт міокарда. На щастя, є інші – немедикаментозні – способи зменшення запалення: це, в першу чергу, розвиток духовності, дотримання середземноморської дієти, регулярні фізичні вправи та медитація. Можна сказати, що це чотири ключові елементи гарного фізіологічного і психологічного здоров'я людини.

За матеріалами сайту «Medscape».

Також читайте Камені в нирках: як уберегтися

Метод прогресивної м’язової релаксації

Cонячне світло знижує артеріальний тиск

2171 0

Коментарі до статті