Як носити сонцезахисні окуляри без шкоди для себе

Як носити сонцезахисні окуляри без шкоди для себе

Три думки, які повинні виникати при погляді на симпатичні нові модельки, що спокусливо лежать на вітрині магазину з прикрасами.

  • Це не лише стильна прикраса весняного образу, а й такий необхідний у весняні дні захист від ультрафіолетового випромінюривання (UV);
  • Сонцезахисні окуляри захищають від появи мімічних зморшок;
  • Є профілактикою катаракти (пряме сонячне проміння травмує кришталик ока).
Пам'ятайте! Сонцезахисні окуляри - це не "на літо", а "від сонця"!

Три причини придбати нові окуляри. 

  • Якщо ви маєте сумнів щодо якості скелець ваших окулярів. Якщо вони неякісні - на UV-захист годі й розраховувати. Краще взагалі відмовитися від окулярів, аніж носити дешеву підробку. Така економія багатьом може коштувати зору. Сонцезахисні окуляри продаються в спеціалізованих магазинах і салонах оптики. На них обов’язково має бути ярлик і спеціальне маркування. Важливо: написи, як «100% Ultraviolet protection», «Поглинаючі ультрафіолет» або «Блокуючі ультрафіолет», «Italy», «Produce for Europe» і нічого більше – свідчать про сумнівне походження продукції.
  • Якщо у вашх не достатній рівень захисту. Найкращі окуляри передбачають захист від ультрафіолетового випромінювання в діапазоні до 400 нм. Цей захист включає в себе фільтри від UV-випромінювання спектрів А, В і С (тобто справді захищають очі). Важливо: лікарі радять використовувати окуляри з повним захистом, особливо під час відпочинку на природі.
  • Якщо у вас виявилася підробка. Фірмові сонцезахисні окуляри продаються в комплекті з футляром, серветкою і паспортом. На завушнику або в кутку лінзи зазначається номер моделі, країни виробника і розмір дужки. Кожна серія окулярів має сертифікат, який підтверджує якість (його можна попросити в консультанта). І переконавшись в оригінальності продукції, можна сміливо перевіряти ступінь захисту в паспорті. Ще рівень захисту можна протестувати на спеціальному спектрофотометрі, але цей пристрій є не в кожному магазині оптики. Зрозуміло, що від ступеню захисту залежить і ціна. Але краще нехай він буде меншим, ніж його не буде взагалі (як це буває у підробках).  Важливо: дані в паспорті та сертифікаті повинні збігатися!

Три факти про сонцезахисні окуляри XXI століття

  • Якщо ви любитель екстремального відпочинку, вам підійдуть лінзи із полікарбонатних пластиків і спеціалізованих покриттів. Такі окуляри переживуть навіть політ зі скелі.
  • Гідрофобне покриття змушує воду збиратися в дрібні крапельки на поверхні лінзи, а не розтікатися в усі сторони. І раптовим дощем вас більше не налякати!
  • Сонцезахисні окуляри із антизапітніваючим покриттям зменшують конденсацію вологи при зміні температури. Таке покриття позначається маркуванням ANTI-FOG і його аж ніяк не назвеш зайвим. Якщо дивитися на воду в окулярах із просвітлюючим чи поляризаційним покриттям, то вона стає більш прозорою і проглядається на велику глибину. А ще вони зроблять набагато комфортнішим життя водіїв, коли їм доводиться маневрувати на мокрій дорозі.

Однак зверніть увагу, що сонячні промені необхідні для синтезу серотоніну, і люди, які носять сонцезахисні окуляри понад міру, мають статистично достовірно більший ризик розвитку депресії.

Підготувала Ася Дан

спеціально для "Живи Активно"

4732 0

Коментарі до статті