Коли потрібно пити воду

Згідно з результатами всеукраїнського багатоцентрового обсерваційного дослідження ВЕСНА (ВивчЕння харчових звичок, Споживання напоїв, факторів ризику та стану здоров'я НАселення України), українці п’ють вдома більше води, ніж на роботі (навчанні) та на прогулянках.

Так, 50% респондентів вважають, що вживають вдома достатню кількість рідини (61% чоловіків vs 41% жінок). Однак на роботі (навчанні) цей показник склав лише 32% (40% чоловіків vs 25% жінок). І найменше води українці п’ють під час прогулянок – достатньою цю кількість вважають лише 24% опитаних (31% чоловіків vs 18% жінок).

Саме на роботі та навчанні особливо важливо слідкувати за питним режимом, адже середньостатистичний українець проводить на робочому місці 80% свого часу. Життя сучасного офісного працівника, школяра чи студента  щодня наповнене стресом, а його мозок постійно обробляє величезну кількість інформації. До того ж більшість офісних приміщень обладнані кондиціонерами, які висушують повітря. В результаті працівники страждають від типових офісних хвороб, таких як «синдром сухого ока», «комп'ютерний варикоз» (через часте сидіння у позі «нога на ногу»), зниження концентрації та головний біль. Зарадити цим неприємним станам може правильний питний режим.  В ідеалі в офісі (в школі, університеті) мають бути кулери з питною водою, в інших випадках слід завжди мати під рукою пляшку води.

Так само важливо слідкувати за питним режимом під час прогулянок. Прогулянка – це помірне фізичне навантаження, під час якого організм активно втрачає вологу. Для запобігання зневодненню, візьміть за правило слідкувати за кількістю рідини, яку ви вживаєте і завжди мати під рукою пляшку води або будь-якого іншого безалкогольного напою.

Нагадуємо, що відповідно до норм Європейського відомства з безпеки харчових продуктів (EFSA), жінки мають вживати 2 л рідини, а чоловіки 2.5 л на день. Варто зауважити, що під рідиною мається на увазі не лише вода, а й інші напої та їжа. Із їжею до організму надходить 20% рідини. Тобто саме з напоями жінки мають отримувати не менше 1.6 л, а чоловіки 2 л на добу.

Також читайте Більше пити – хорошого й різного

Чи потрібно мені худнути, або яка моя ідеальна вага?!

Здорові та доглянуті вуста

17681 0

Коментарі до статті