Йога для чоловіків: причини займатися щодня

Йога для чоловіків: причини займатися щодня

Причини, чому чоловіки повинні займатися йогою щодня

Багато хто вважає йогу виключно жіночим заняттям. Чи це правда? Якщо подивитися на групи  в яких жінок зазвичай більшість, то можна подумати, що це правда. Але слід уточнити, що це правда тільки для західної півкулі, на Сході і зокрема в Індії йогу практикують в основному чоловіки, переважна більшість відомих вчителів і майстрів йоги - теж чоловіки. Більш того, йога - це спочатку була чоловіча практика. Вона вимагає величезної фізичної та духовної сили, витривалості, стійкості, вміння контролювати свої почуття, здатності концентруватися, жертвувати чимось, здатності міркувати логічно. Це все якості притаманні чоловікам, чи не так?

Але при поширенні йоги в XX столітті на Захід, акцент на йогу як на духовній практиці був загублений, її частіше розглядають як систему фізичного самовдосконалення. Перед обивателями постає образ йоги як підвиду гімнастики, що ставить собі за мету гнучкість і м'якість. Але чоловіки істоти прагматичні. Навіщо їм розтяжка? Накачені м'язи і «поставлений» удар набагато корисніші.

 

Але давайте подивимося, що ж може дати нам йога?

 

Витривалість. Асани перетікають одна в іншу і неможливо бути постійно повністю напруженим. Спочатку необхідно напружити одні частини тіла, потім інші. У цьому  нам допоможе контроль уваги. Чоловіки, завжди намагаюся бути повністю зібраними, готовими до будь-якої небезпеки. Це викликає величезне напруження і коштує великих нервів. Потрібно вміти вчасно розслаблятися. Цьому і навчає йога. Більш того, інші види тренувань рідко приділяють увагу диханню, хоча це одна з найважливіших функцій нашого організму. Правильний тип дихання здатний полегшити навантаження, неправильний значно ускладнить виконання. Знання всіх цих нюансів здатне допомогти вам розвинути величезну витривалість.

Гнучкість. Це перше що приходить на думку, коли ми чуємо про йогу - «розтяжка». Але більшість чоловіків ігнорують цей аспект навантаження при плануванні своїх тренувань, тому їх м'язи дуже жорсткі. Це може викликати значний дискомфорт і навіть біль, особливо якщо є сліди перетренування. Тому розтяжці необхідно постійно приділяти певну увагу. Якщо ви займаєтесь єдиноборствами, то йога - те, що вам потрібно. Розслаблення м'язів спини і рук зробить вас більш рухливим, а ваші удари швидшими. Більш того, тіло і розум - дві частини однієї системи. Гнучке тіло робить і розум більш гнучким, рухливим, здатним бачити ситуацію з різних сторін, розглядати багато варіантів розвитку ситуації, творчо підходити до вирішення проблем. Гнучкий розум - ваша перевага.

 

Баланс. Балансові асани навчать краще контролювати своє тіло. Почнете менше кидати предмети і менше ковзатись і падати. А в сукупності з хорошим тонусом м'язів, правильним диханням і свободою  тазостегнових суглобів отримаємо бадьору ходу - всі рухи стають більш легкими і пластичними.

 

На початку ми говорили, що йога це не фізкультура, а духовна практика. Тобто всі ці фізичні аспекти є неминучими, але вторинними. Головним в йозі є наш внутрішній стан.

 

Сила волі. Йога, безумовно, потребуює від вас великої сили волі. Тривалі перебування в асанах відмінно її тренують. Коли ми переживаємо певний дискомфорт або навіть біль, але зусиллям утримуємо себе в цьому положенні, ми розвиваємо свою силу волі. Ми стаємо здатними на значні зусилля, наш характер маленькими кроками наближається до бездоганності.

Самодисципліна. Йога це не прогулянка по парку. Якщо ви хочете якихось результатів, доведеться тренувати неабияку самодисципліну. Поле для докладання зусиль велике - певний режим дня і харчування, обраний ритм практики, контроль своєї уваги. Все це коштує великих зусиль.

 

Концентрація. Йога вчить нас перебувати в моменті, бути «тут і зараз», бути в тому, що ти робиш. Отож, потрібно контролювати своє тіло, спостерігати за розумом і диханням, не відволікаючись. Згодом розум, привчається до подібного зосередження, стає здатним утримуватися на одному об'єкті досить тривалий час. Це робить нас більш ефективними в будь-якій діяльності, яку б ми не вибрали. Це дуже корисна навичка, особливо в сучасному світі, де надзвичайно багато відволікаючих чинників. Ми часто розпилюємо свою увагу, і тому рідко повністю досягаємо поставлених цілей. А повна концентрація допоможе зібрати воєдино всі ресурси і змусити їх працювати.

 

Спокій. Чоловіки в сучасному світі часто схильні до стресів, постійно беруть участь в конфліктах. Йога дає розслаблення тіла і розуму. Сон стає спокійним і глибоким, на ранок відчуваєш себе дійсно відпочившим і здатним рішуче діяти. Більш гнучкий розум зовсім по-іншому реагує на конфлікти і менш схильний до стресів. У тих, хто регулярно займається йогою, стресостійкість і працездатність постійно підвищуються.

 

Всі ці аспекти життєво необхідні чоловікам. Уявіть чоловіка без спокою, який при найменшій плутанині зривається на гнів. Щонайменше дивно, чи не так? Ну або уявіть людину без концентрації, яка жодної справи не може довести до кінця. Теж не дуже приємно. Або когось без самодисципліни і сили волі, схильного до згубних звичок, залежного від чогось. Він гідний співчуття. Так що дуже наївно вважати, що йога виключно жіноче заняття.

 

Однак на шляху в йога-студію нас може підстерігати безліч перешкод. Одним з них може бути упередження. Що про мене подумають? Що скажуть друзі, колеги? Цей момент потрібно подолати, а після пари місяців занять спокійна сила, яка виходить від вас затягне ваших друзів на заняття разом з вами. Другий момент - це почуття власної некомпетентності. Чим би ми не займалися, коли ми приходимо на перше заняття, всі в залі виконують вправи краще нас. Це нормально. Концентруйтеся на собі, перебувайте «тут і зараз». Повірте, ніхто на вас не дивиться. Йога це особиста практика. Ну а вже якщо ви зовсім соромитеся, то спробуйте на перших порах займатися з викладачем індивідуально, поки не будете готові прийти в групу.

2472 0

Коментарі до статті