Як чоловікам зрозуміти жіночу логіку

Як чоловікам зрозуміти жіночу логіку

«Якщо жінка за кермом вмикає правий поворотний сигнал, це не означає, що вона їхатиме ліворуч. Вона може поїхати прямо»

Чоловіче спостереження

Вважається, що одним із базових принципів жіночої логіки є вміння переводити розмову в іншу площину. Наприклад, коли чоловік каже, що на нове хутро нема грошей, жінка заявляє, що чоловік її не любить. Іншими словами, чоловіки промовляють інформацію, а жінки ретранслюють емоції. При цьому вміють для будь-якої інформації знайти емоційне трактування в площині, недосяжній чоловічій логіці. Або, краще сказати, чоловічому розумінню.

Неполіткоректний термін

Жіноча логіка – звичайно ж, поняття умовне. Так кажуть про емоційний спосіб мислення, властивий переважно жінкам. Його протиставляють більш раціональному чоловічому мисленню. Певний елемент дискримінації приховується в тому, що словосполучення «чоловіча логіка» не вживають, маючи на увазі, що чоловіки в будь-якому випадку мислять логічно. Натомість жінкам властивий «особливий» спосіб побудови думки й складання суджень.

Є й більш коректний в гендерному значенні термін: «інтуїционістська логіка». Адже скористатися типово жіночими логічними «прийомами» можуть і чоловіки (така «зброя» особливо ефективна у суперечках з іншими чоловіками). В Україні чи Росії висловом «жіноча логіка», який часто використовується в контексті приниження жіночих розумових здібностей, нікого не здивуєш. Натомість у Сполучених Штатах Америки жінка, яку звинуватили у домінуванні «жіночої логіки», може подати в суд на чоловіка, що таке сказав, адже в цій країні цей термін вважається неполіткоректним проявом чоловічого шовінізму.

Логіка – жіноча, класифікація – чоловіча

Бажання все класифікувати й розкладати по поличках змусило чоловіків проаналізувати й особливості жіночої логіки та основні особливості жіночого мислення. Зокрема, є кілька домінуючих принципів, якими жінки користуються в своїх формулюваннях і судженнях.

По-перше, твердження, яке залишилося без заперечення, жінка вважає доведеним. Чоловіки вважають, що жінки користуються цим принципом дуже хитро: висловлюють кілька суджень одне за одним, і ті з них, що залишаються без відповіді, тримають за доведені.

По-друге, переможцем у суперечці жінка вважає того, за ким залишилося останнє слово. Зайве говорити, що жінка інстинктивно намагається завершити розмову своїм словом. Деякі чоловіки вважають, що перемогти жінку в суперечці неможливо, тому краще або визнати свою поразку одразу, або взагалі не вступати в дискусію.

По-третє, жінки вважають, що будь-яке твердження може бути не тільки заперечене, а й взагалі відкинуте. Якщо жінка відкидає твердження, вона вголос проголошує його беззмістовним і залишає без уваги. Основний «прийом» - сказати «Ну то й що?» Справді: що? Чоловіки не знають відповіді. Крім того, жінки можуть використовувати один і той самий аргумент кілька разів, тим самим підсилюючи його вагу. Але чоловікові такий «прийом» у спілкуванні чи у суперечці з жінкою не дозволений: якщо він вирішить повторювати один і той же аргумент кілька разів, жінка суворо запитає, чому це він весь час каже одне й те саме.

Жінка також може в процесі суперечки змінити свою думку і при цьому заперечити, що раніше вона вважала по-іншому. Вона може надто спрощувати ситуації або надмірно їх ускладнювати, впадаючи в крайнощі: «ти на мене не подивився» для жінки може означати «ти мене не любиш», а залишена без уваги нова сукня перетвориться на «я не гарна і зовсім тобі не подобаюсь». Жінки досить вільно поводяться з часом, перетворивши п’ятихвилинну розмову чоловіка з другом на судження «у тебе ніколи нема на мене часу».

Жіноча інтуїція: справжня чи ні?

Якщо на «звинувачення» в жіночій логіці представниці прекрасної статі іноді ображаються, то жіночою інтуїцією пишаються, стверджуючи, що вона справді існує. Щоб підтвердити або спростувати це, група дослідників Хертфорширдського університету провела експеримент за участю 15-ти тисяч жінок і чоловіків. 80% жінок і 58% чоловіків з них заявили, що мають хорошу інтуїцію. Усім добровольцям запропонували вивчити знімки людей, які сміються, і визначити, хто з них радіє щиро, а хто лише вдає втіху. Правильні відповіді визначили 72% відсотки чоловіків і 71% жінок. Більшості вдалося відрізнити штучні посмішки від щирого усміху, і з інтуїцією, на думку дослідників, це не має нічого спільного. Отже, жінки не мають у цьому плані жодних переваг.

Втім, представниці прекрасної статі справді краще знаються на людських стосунках і добре відчувають настрій співрозмовників у спілкуванні, зчитуючи додатковий або прихований зміст тих чи інших фраз. Водночас, жіноча логіка дозволяє пояснити жіночою інтуїцією будь-яке судження, що спало на думку і було висловлене вголос.

7963 0

Коментарі до статті