Спорт і вік дитини

Спорт і вік дитини

Організовані заняття можуть допомогти дитині рости і розвиватися у багатьох напрямках, я не тільки сприяти фізичному розвитку. Від футболу до тенісу, від плавання до волейболу, - дитині дається безліч можливостей спілкуватися з однолітками, випробовувати себе у змаганнях, загартовувати свій характер у середовищі здорової конкуренції. 

Заохочення батьків та їх підтримка допоможуть дитині пережити, можливо, не завжди успішний  початок занять, або ж перебороти певні страхи та невпевненість.

Важливо, щоб перед тим, як обрати ту чи іншу секцію для дитини, батьки  прислухалися до уподобань свого чада та зрозуміли, що саме йому потрібне. Дитина переважно виявляє певні природні здібності до того, чи іншого виду спорту. Проте є і таке, що здібності можуть розвинутися вже у процесі занять.

Важливо обрати для дитини ті заняття, які рекомендовані у її віці.

Вік від 2-х до 5-ти років

Діти ще надто малі для організованих занять спортом. Проте їх фізична активність тільки зростає. Навіть, якщо дитина в такому віці проявляє певні здібності до чогось, то це не означає, що так буде і у майбутньому. Тому фізичну активність дитини підтримуйте активними іграми без додаткових спортивних правил.

Добре для дитини є заняття плаванням з тренером у присутності батьків. А також будь-які активні ігри з м‘ячем та іншими безпечними предметами, які розвивають увагу та фізичну витривалість. У такому віці добре розвивається навик кидання та ловлі.

Вік 4–5 років

Ближче до 4-5 років добре розпочинати заняття, спрямовані на розвиток гнучкості.

Вік від 6-ти  до 9-ти років

У віці від 6-ти  до 9-ти років діти вже зріліші. Вони вже вміють краще концентруватися на поставлених завданнях та аналізувати роботу свого тіла.

Вік від 10-ти до 12-ти років

У віці від 10-ти до 12-ти років діти доростають до розуміння спортивних стратегій. У такому віці можуть виникнути певні моменти, пов’язані з початком періоду статевого дозрівання. Діти можуть не розуміти, що відбувається з їх тілом, соромитися певних змін і внаслідок цього відмовлятися відвідувати спортивні секції. Батьки мають набратися терпіння та допомогти дитині  у цей період. Цей вік є складний більше психологічно, ніж фізично, тому у жодному випадку не є протипоказанням до занять.

Вік після 12-ти років

Після 12-ти років вже практично не має обмежень щодо занять тим чи іншим видом спорту. Все  є дуже індивідуально і залежить від фізичного та психологічного стану дитини, а також від її уподобань.

Перед початком активних занять спортом дитину краще показати лікарю, для того щоб уникнути можливих ускладнень у майбутньому. Певні протипоказання можуть бути такими, що ззовні їх і не видно.

Не важливо, який вид спорту обере для себе дитина, важливо, щоб вона була фізично активною і щоб засади здорового та активного способу життя були їй відомі з раннього віку.

Найкраще, коли батьки є  у цьому прикладом. 

Читайте далі...

Знову в школу

18505 0

Коментарі до статті