Чарівна губка

Відомо, що наше здоров’я напряму залежить від роботи нашого кишківника. А щоб кишківник працював як годинник необхідно регулярно вживати достатню кількість клітковини. Щоб залишатися здоровим і молодим в свій раціон потрібно додавати близько 30 грам клітковини щодня. А це приблизно 150 грам хлібців, або 400 грам вівсяних пластівців або мюслі, або близько 1 кг сирої моркви, бананів, яблук або груш з шкіркою На жаль, небагато хто сьогодні вживає кілограм свіжих фруктів або овочів на день, а щоранку вівсянкою снідають хіба що англійці. Тим не менше, якщо ви хочете підтримувати себе у відмінній формі, не нехтуйте клітковиною, яка міститься в зелені, висівках, м’якоті і шкірці фруктів і овочів, в бобових і зернових. Клітковина немов губка вбирає і виводить з нашого організму токсини і шлаки. А якщо ми вживаємо мало клітковини, то організм очищається не цілком: шкідливі речовини відкладаються, отруюючи наш організм. Це як губкою розміром із сірникову коробку прибирати простору кухню: поки прибереш в одному місці, в іншому вже насмітять.

Отже, якщо ви, як і я, вирішили ще довго залишатися молодою не тільки духом, але й тілом, міняйте свої смакові пристрасті і поступово доводьте наявність клітковини в своєму раціоні до необхідного мінімуму.

А щоб зробити це було простіше, пропоную кілька простих рекомендацій:

  • віддавайте перевагу свіжим (сирим) фруктам і овочам, тому що приприготуванні (варіння, смаження, запікання) вони втрачають більше половини своєї клітковини;
  • не видаляйте шкірку з фруктів і овочів, в ній міститься велика кількість нерозчинної клітковини;
  • перекушуйте овочами та фруктами;
  • щоб збільшитикількість споживаних фруктів/овочів /зелені робіть смузі;
  • регулярно вживайте бобові;
  • використовуйте крупи тільки з незбираного зерна;
  • додавайте в готові страви більше багатою клітковиною зелені, а також в якості приправ використовуйте насіння льону (воно на 26% складається з клітковини).

Ще більше цікавого про здоровий спосіб життя шукайте в моєму блозі