Позбавляємося від нітратів та пестицидів

Перші овочі – перші вітаміни. Аромат і смак весни – втриматися складно. Та й не потрібно. Зробіть все, щоб знешкодити овочі та зелень, позбавити від нітратів і пестицидів.

Ранні овочі і перша зелень ростуть в екстремальних умовах, навіть якщо їх вирощують в теплицях. Адже для того, щоб вони швидше виросли в не сезон, їм не тільки потрібно тепло і вода, але і безліч добрив. Тому виробники ними часто зловживають, бажаючи швидше отримати прибуток. Тому від перших овочів і зелені навесні досить часто трапляються отруєння нітратами. Нерідко, труяться діти, адже вони дуже вразливі до будь яких хімікатів.

Нітратів і пестицидів можна частково позбутися: для цього потрібно правильно вимити і очистити фрукти і овочі.

КАБАЧКИ, ОГІРКИ, БАКЛАЖАНИ. Огірки за кольором повинні бути ніжно-трав’яного кольору, якщо вони темно-зелені, це говорить про те, що їх перегодували нітратами. Перші кабачки і баклажани потрібно очищати від шкірки. Зріжте плодоніжку – це найотрутніше місце. 

ЗЕЛЕНЬ, САЛАТ, ПЕТРУШКА, КРІП. Найбільше хімії накопичується в прожилках, черешках – не потрібно це їсти. Зелень завжди стрімкіше вбирає нітрати і перед тим як додавати в страви, її слід вимочити протягом години у воді.

ПОМІДОРИ. При виборі помідорів, майте на увазі, чим товща шкірка, тим більше хімії. Не купуйте помідори оранжево-червоні, наче недозрілі. Не соромтесь та попросіть продавця розрізати помідор і якщо він з білою м’якоттю і товстими прожилками – це означає великий вміст хімії. А якщо вам все-таки попалися неякісні томати, потримайте їх у прохолодній воді близько 1 години.

КАПУСТА. У верхніх капустяних листках і качані міститься велика частина нітратів, тому їх потрібно викинути.

КАРТОПЛЯ. У картоплі хімія збирається під шкіркою і в серцевині бульби, тому після того як картопля закипіла цю воду необхідно злити.

ВИНОГРАД. Щоб виноград зберігався довго, його обробляють фунгіцидами. Щоб позбавитися від цієї речовини, виноград слід досить добре вимити, бажано у воді з содою. (Взагалі будь-які фрукти і овочі добре вимити з содою!)

ГРУШІ І ЯБЛУКА. Купуючи фрукти, візьміть їх у руки, якщо відчуєте що плоди слизькі, липкі, вони оброблені дифенилом. Для того, щоб вони не псувалися і довго зберігалися. Як пише econet.ua, у Євросоюзі, США, дифенол заборонений через сильні канцерогенні і алергенні властивості. Оброблені дифенилом фрукти потрібно очистити від шкірки.