Мабуть, розпочну з того, що обрала для себе активний спосіб життя близько двох років тому, коли вперше з друзями поїхали кататися на лижах. Тоді це для мене здавалось непосильним видом спорту, навчитися якому можна лише маючи ідеальну фізичну форму і присвятивши цьому заняттю не один місяць. І того, навчилася їздити за два дні. З того часу почала цікавитись активним відпочинком.
Цієї зими вдосконалювала своє катання протягом тижня по 5–6 годин на день, і робила це з задоволенням. Після відпочинку поставила собі за мету записатися до спортзалу, щоб підкачати ноги та руки. Справа в тому, щоб швидко і безболісно робити повороти при спуску з гори, слід мати міцні підкачані м’язи над колінами. В іншому разі змушений зупинятися через кожні 5 метрів для відпочинку – ноги настільки втомлюються, складається враження, що ось-ось задимляться.
Тож, повернусь до теми спортзалу. Повірте, що, обравши для себе тренування у спортзалі, ви зміцните не лише здоров’я і м’язи, а позбавитесь депресії, відчуєте себе по-новому, позбудетесь головного болю і просто випромінюватимете позитив, який, точно знаю, помітять оточуючі.
Можливо, мій приклад тренування комусь прийдеться до душі. Ось мої 14 «залізних» правил:
- Придбайте гарний спортивний одяг: спортивний ліф, штани (бажано, щоб були впритул до тіла, адже спортивний одяг пошито з тканини, яка підкреслює усі переваги і прикриває недоліки тіла, тож, займаючись перед дзеркалом, можна спостерігати, як працюють м’язи), топ (футболка, майка, будь-що, у чому зручно; я, зазвичай, обираю майку на брителях), кросівки (мабуть, найважливіший елемент у спортивному комплекті одягу; вони повинні бути класичної форми, нешкіряні і мати плоску тверду підошву, щоб при виконанні вправ на координацію, не втратити рівновагу), фітнес-рукавички (щоб під час силових вправ, не натерти мозолі). Приберіть волосся (але не забувайте, що навіть у спортзалі приємно виглядати привабливо, тож можна лишити пасмо волосся для «родзинки»)).
- Відвідуйте спортзал 4–5 разів на тиждень (така регулярність, на мою думку, виховає у вас хорошу звичку займатись фізкультурою щодня).
- Оберіть для себе годину на тренування в оптимальний для вас час. Із власного досвіду скажу, що для жайворонків краще займатись зранку (можна за годину до роботи).
- На тренування беріть із собою mp3-плеєр, закачавши туди попередньо улюбленої інтенсивної музики. Вона не повинна бути повільною, а ритмічною. Це дозволить не помітити часу, збадьорить, і ви почуватимете себе дуже спортивно! Обов’язково пам’ятайте про зручні навушники, щоб «мертво» трималися (наприклад, які чіпляються за вуха).
- Починайте і закінчуйте тренування кардіонавантаженням (бігова доріжка, орбітрек, велосипед, завершити можна скакалкою).
- Силові вправи робіть повільно, починаючи з найслабших частин тіла, закінчуючи найсильнішими (наприклад, спочатку вправи на ноги і сідницю, потім – прес, потім – руки).
- Між вправами не робіть великих перерв і обов’язково після кожної розтягніть м’язи, а потім розслабте (це закріпить ефект).
- Всі вправи, за можливості, робіть перед дзеркалом. Спостерігаючи за собою у дзеркалі, побачите як вирівнюється постава, втягується живіт, напружуються м’язи. Така картина дуже мотивує для продовження тренувань.
- Розподіліть різні вправи на всі дні і не забувайте їх чергувати (адже м’язи досить швидко звикають до одних і тих самих вправ і ваги, яку підіймаєте), коли відчуватимете, що вправи робити легше, додайте «робочої ваги» і продовжуйте. І не бійтесь пробувати нові вправи. Заняття у спортзалі можна чергувати з груповими заняттями у тому ж спорткомплексі (йога, стрейчінг, степ тощо; такі тренування дуже урізноманітнять ваші заняття).
- Обов’язково робіть вправи комплексно, навантажуючи усі частини тіла і групи м’язів, щоб результат ваших старань був якнайкращим.
- Вправи для початку в середньому слід виконувати 15-20 разів три підходи, але, як і з «робочою вагою», з часом збільшуйте кількість разів за підхід.
- Також візьміть із собою невелику пляшку негазованої мінеральної води, адже під час заняття наш організм втрачає багато води, яку обов’язково слід поповнювати. Пийте не більше двох маленьких ковтків за раз.
- Після тренування прийміть контрастний душ (спочатку тепла вода, потім – прохолодна). Ця процедура добре розганяє кров, чим зміцнює серцево-судинну систему, і корисна для шкіри.
- Важливо пам’ятати про раціон. Не треба відмовлятись від усього, достатньо зменшити порції і обмежити солодке та випічку. Обов’язково слід їсти три рази на день (наприклад, зранку вівсянку з сухофруктами, або сирну запіканку, або йогурт з горіхами; в обід сміливо можна з’їсти шматок яловичини або риби з рисом або гречаною кашею, якщо дуже любите, можна і картоплі з’їсти невелику порцію замість рису, але відвареної; на вечерю ваша порція їжі має бути найменшою, наприклад, кефір і банан).
Звичайно, можна займатись і вдома, і на стадіоні біля будинку, де мешкаєте, але, якщо у вас достатньо для цього мотивації. Я пробувала виконувати вправи і вдома, і робити пробіжки на стадіоні, але вистачало мене на тижні два, не більше. Тому спортзал ідеальний варіант для тих, кому не вистачає мотивації (займатись у просторому залі з новеньким інвентарем і великим вибором усього дуже приємно, а, головне, хочеться повертатись).
Якщо хтось збирається купити абонемент у спортзал і ніяк не наважиться, зробіть це прямо зараз. Ось побачите, що змінитесь на краще!
Думаю, що наступної зими гори будуть стопроцентно моїми!))