Що робить людей щасливими разом? Який він, збірний образ ідеальної пари з наукової точки зору?
- Стосунки «дорослий-дорослий». У стосунках, де один грає роль дитини, а інший – дорослого, щастя триває недовго. Психологи запевняють, що немає кращої моделі відносин, ніж . Тільки двоє однаково самостійних і морально зрілих людей можуть робити один одного щасливими протягом тривалого періоду.
- Нудьга віддаляє. Пари гостріше відчувають прірву між собою і партнером, коли їм нудно.
- Спільні риси. Пари, які на початку стосунків мали багато спільних рис (наприклад, амбітні, творчі тощо.), виявляються щасливішими у довгострокових відносинах. Крім того, якщо ваш партнер допомагає вам ставати кращою людиною, ви відчуваєте більше щастя від зв’язку з ним.
- Для щастя не обов’язково одружуватися! Такі висновки вчених у 2012 році були опубліковані в популярному науковому журналі «Шлюб і сім’я». Жодних істотних відмінностей між спільним проживанням і життям у шлюбі не було виявлено, а деякі пари навіть погодилися, що до весілля жили краще.
- Вони не наполягають на спільності друзів у Facebook – триваліші відносини у тих пар, які мали мало спільних друзів.
- Вони однаково дбають про дім. Пари, які ділять порівну домашні справи і чітко описують обов’язки кожної людини, з більшою ймовірністю будуть задоволені своїми відносинами.
- Вони мають однакові фінансові погляди. Щасливі люди обговорюють свої витрати і ретельно підраховують фінанси.
- В них феміністичні погляди – чоловіки і жінки з такими поглядами були щасливіші у партнерстві, ніж пари з розподілом ролей за нерівноправним принципом.
- Вони сексуально активні. Збільшення сексуальної активності від одного разу на місяць до одного разу на тиждень дарує таке ж відчуття щастя, що й додатковий дохід на суму 50 000 доларів у рік.
- Вони добре відпочивають та висипаються, менше конфліктують і більше задоволені своїми стосунками.
- Вони освічені. Дослідження Pew у 2010 році показало зв’язок між освітою і ризиком розлучення. Як і передбачалося, люди з вищою освітою розлучаються рідше, ніж їх менш освічені колеги.
- Вони не бояться сваритися. Хто би міг подумати, але навіть в ідеальній парі не буває без невеличких скандалів і чесних емоційних розмов. Більше того, вони повинні бути! Пари, які сварилися на ранніх стадіях своїх відносин, були щасливіші у довгостроковій перспективі.
- Вони радіють успіхам один одного. Люди, які раділи успіхам свого партнера, як своїм власним, були дуже щасливими. На відміну від тих, хто реагував байдуже чи навіть применшував досягнення іншого.
- Наявність дітей не вирішальна. «Дитяче питання» – дуже складна тема, але ясно одне – бути щасливим в парі можна як з дітьми, так і без них.
- Вони однаково ставляться до алкоголю. Пари з різним ставленням до вживання алкоголю і відповідними звичками розлучаються частіше. Звісно, найчастіше до розколу веде ситуація, де один зловживає, а інший зовсім не сприймає алкоголь.
- Вони сміються один з одного. Сміх подовжує не тільки життя, а й стосунки. Ще у 1990 році вчені з Оксфордського університету вияснили, що для пар, які прожили у шлюбі мінімум 45 років, почуття гумору було однією з трьох головних причин щастя у стосунках.
- В них нема досвіду розлучень. Дослідники з Браунського університету представили дослідження, у якому передбачалося, що шлюби будуть розпадатися на 75% частіше, якщо один із партнерів вже був розлучений. На жаль, теорія підтвердилася.
- Вони дозують час для ігор. Якщо обидва партнери грають в онлайн- чи просто відео-ігри, проблем не виникне. Однак, дослідження, проведене спеціалістами Університету Брігама Янга в 2012 році, показало, що з 349 пар одружених геймерів, 75% осіб побажали, щоб їхні партнери докладали більше зусиль для збереженя шлюбу. Дослідники вважають, що справа у часі: замість того, щоб годинами просиджувати з гейм-падом в руках, краще спільно займатися дійсно важливими справами.
Ось така вона, ідеальна пара з наукової точки зору. Але це зовсім не означає, що стосунки і люди в них не можуть розвиватися і змінюватися у кращий бік.
Підготувала Ася Дан
Читайте також:
Як знайти хобі, цікаве для всієї сім’ї
Як весело провести час на свіжому повітрі?