Остеохондрозом називається процес руйнування дисків, які розташовані між хребцями і виконують роль амортизаторів хребта. Це спричиняє безліч проблем: від дискомфорту на перших стадіях до серйозних ускладнень у вигляді гриж, протрузій і защемлення нервів при прогресуванні хвороби. Більше про причини остеохондрозу читайте в цій статті.
Внутрішні та зовнішні причини остеохондрозу
Ендогенні (внутрішні) причини остеохондрозу – це, в першу чергу, вроджені патології хребта, що виникли в процесі розвитку в утробі матері. Виявити ці проблеми ще до народження дитини допомагають пренатальні обстеження. Також хрящові тканини можуть пошкоджуватися в процесі старіння.
Зовнішні причини остеохондрозу – це нерівномірне навантаження на хребет, що спричиняє деформацію тканин. До цього призводять травми хребта, інфекційні захворювання, слабкі спинні м’язи, викривлена постава, великі навантаження і сидячий спосіб життя.
Часто остеохондроз виникає у людей, чия робота пов’язана з переміщенням важких предметів, наприклад бодібілдерів чи вантажників.
Окрім вищеперерахованих, причинами остеохондрозу може бути спадкова схильність, дефіцит вітамінів та мікроелементів (кальцію, фосфору, магнію, марганцю, цинку, вітаміну D).
Інші причини остеохондрозу
Здоров’я опорно-рухової системи часто залежить від способу життя. Це й умови сну, і шкідливі звички, і перенавантаження. Деякі з них можуть стати причиною остеохондрозу:
- гіподинамія;
- nривале перебування тіла у незручному положенні;
- сутулість;
- різкі повороти тулуба;
- стреси;
- гормональний дисбаланс;
- несприятливий клімат;
- переохолодження;
- неправильне харчування;
- безперервна робота за комп’ютером;
- зайва вага;
- довготривале перебування за кермом авто;
- ревматизм, системний червоний вовчак.
Як видно, кожен має не одну причину захворіти на остеохондроз. Однак більшість із цих причин такі, які можна усунути без допомоги лікаря, лише простими змінами способу життя.