Готуй сані влітку

Я просто обожнюю фрукти і ягоди і готова їсти їх цілий рік. Шкода, що ростуть вони в Україні тільки влітку. Хоча, вихід є – заморожування.

Яка господиня сьогодні не заморожує на зиму ягоди, фрукти і навіть овочі з зеленню !!?? Адже це під силу кожному. Мороки набагато менше, ніж з варінням компотів та варення, а користі набагато більше. Адже заморожені продукти зберігають практично всі свої вітаміни і мінеральні речовини.

Однак, щоб взимку вас могли порадувати красиві і смачні ягоди і фрукти, при їх заморожуванні я рекомендую дотримуватися кількох простих правил.

По-перше пам’ятайте, що найкраще заморожуванню піддаються: з ягід – полуниця, суниця, черешня, малина, смородина, вишня, агрус, паричка; з овочів – спаржева квасоля, щавель, болгарський перець, баклажани, помідори, цвітна капуста, морква; з фруктів – абрикоси, сливи, груші, персики, виноград.

При цьому для заморозки вибирайте тільки зрілі, щільні і недеформовані продукти. Залежно від величини самих продуктів, а також розмірів місця їх зберігання, фрукти і овочі можна заморожувати як цілими, так і порізаними, і навіть підсушеними після бланшування.

По-друге, перед заморожуванням обов’язково вимийте і просушіть свої ягоди і фрукти, якщо не хочете, щоб ваша заморозка злиплась і перетворилася на неапетитну грудку. Винятком для мийки є тільки мабуть малина, особисто я її заморожую прямо «з куща», а споліскую вже після того як взимку розморожу, адже це дуже ніжна ягода.

По-третє, досить серйозно поставтеся до ємкості, в якій ви плануєте заморожувати свої продукти. Це може бути контейнер з кришкою, яка щільно закривається або спеціальний пакет з вакуумною застібкою. При цьому продукти намагайтеся укладати якомога щільніше, тоді при зберіганні з них випарується менше вологи. Також пам’ятайте, що заморожувати продукти варто невеликими порціями, які ви зможете використовувати за 1 раз. Адже при повторному заморожуванню продукти не тільки втрачають свої корисні властивості, але ще і форму, і колір. Дуже добре для цієї мети підходять пластикові стаканчики 200 мл, які можна закривати фольгою.

Врахуйте також, що температура у вашій морозильній камері не повинна перевищувати -18ºС, в цьому випадку продукти можна зберігати до року. Зберігати заморозку при температурі від 0 до -8ºС можна не більше трьох місяців. В цілому, щоб не загубилися смакові якості овочів і фруктів, їх термін зберігання не повинен перевищувати 8-12 місяців. Тобто якщо ви не з’їли всі запаси до наступного сезону, то краще викинути і зробити нові заготовки.

Так що «готуйте сані влітку», як кажуть, щоб взимку радувати своїх рідних і близьких ароматними стравами.

Ще більше цікавого про здоровий спосіб життя шукайте в моєму блозі: http://hcfomina.blogspot.com/