Лохина: корисні властивості

Лохина: корисні властивості

Лохина садова – це дивовижне поєднання смачного та корисного. Вона є джерелом фруктози, аскорбінової кислоти, каротину, вітаміну РР, органічних кислот (бензойної, лимонної, яблучної, щавлевої), пектину, дубильних речовин, антоціанів, сполук заліза, марганцю, фосфору, калію, магнію, міді, кальцію, кобальту. Безліч наукових досліджень показують, що лохина сприяє зменшенню ваги, знижує ризик серцево-судинних захворювань та розвитку метаболічного синдрому.

В лохині міститься безліч цінних компонентів, що робить її дуже корисною ягодою для здоров’я людини. Вона має сечогінну дію, жовчогінну, кардіотонічну, протизапальну і противосклеротичну. Лохина здатна нормалізувати функції підшлункової залози, що так важливо для хворих на цукровий діабет. При цьому користь лохини поширюється не тільки на ягоди, а й на листя – воно корисне для роботи серця, шлунка і кишечника, теж знижує цукор у крові. У плодах міститься багато мінеральних солей, органічних кислот, вітамінів, цукор, клітковина, пектини, дубильні речовини, аскорбінова кислота і провітамін А. Корисна лохина при проблемах із зором і глаукомі. Але це далеко не все. Лохина здатна захистити організм від дії радіоактивного випромінювання, підтримувати нормальну роботу кишечника, зміцнювати стінки судин, захищати від руйнування нервові клітини. Сік лохини або відвар з ягід добре збиває температуру, а також має потужну протимікробну дію (допомагає навіть при дизентерійній паличці). Лохина, як і інша не менш смачна ягода ожина, покращує обмін речовин і допомагає відновитися ослабленому організму.

Магній, що міститься в лохині, заспокоює і є обов’язковим компонентом харчування для людей, які страждають на серцево-судинні захворювання. У листі ягоди містяться ті ж самі корисні речовини, що і в самій лохині, але в меншій концентрації. З листя можна готувати відвари і маринади. А сік лохини визнаний у всьому світі одним з найкорисніших – корисніший, ніж виноградний, яблучний, гранатовий. Причина цього в тому, що сік ягоди має унікальні антиоксидантні властивості, яких немає в такій кількості ні в одному фрукті і ягоді.

Харчова (поживна) цінність 100 г продукту: білки – 0,7 г, жири – 0,3 г, вуглеводи – 14,5 г. Вміст вітамінів та мінералів: вітамін А – 1%, вітамін С – 16%, кальцій – 1%, залізо – 2%. Енергетична цінність (калорійність) 100 г продукту – 57 ккал.

Правила зберігання     

  • Охолодіть ягоди відразу після отримання: 32 'F / 0 °C.
  • Зберігати при вологості 90–95%.
  • Не мити перед зберіганням.
  • Щоб запобігти поглинанню запахів, зберігати на найвищих полицях.
  • Термін придатності при дотриманні всіх правил зберігання – до 14 діб.
4369 0

Коментарі до статті