Здорові способи приготування їжі

Здорові способи приготування їжі

Звичайно ж, найбільш корисною вважається «жива» їжа, тобто не оброблена ніяким з відомих способів. У такій природній їжі зберігається максимум вітамінів і мікроелементів, вона не містить ніякої шкідливої хімії (йдеться про органічні продукти) та канцерогени. В ідеалі ми повинні харчуватися так: вийшли на свій город, зірвали помідорчик і з'їли. Але зрозуміло, що сучасне життя далеке від ідеалу і тому нам необхідно підлаштовуватися під його скажений ритм, але ні в якому разі не за допомогою їжі з фаст-фуду, адже існує тисяча інших корисних і швидких способів готування.

Залежно від ваших кулінарних пристрастей продукти можна готувати на пару, відварювати, тушкувати або запікати.

При цьому готування на пару, напевно, більш здоровий спосіб приготування їжі. Адже продукти, приготовані на пару, добре зберігають свою харчову цінність, вітаміни і мікроелементи, виходять соковитими і зовсім не вимагають жиру в процесі приготування. Саме тому їжа на пару рекомендована дітям, вагітним і літнім людям. Але, на жаль, багато хто вважає смак такої їжі пісним і рідко вживає цей найбільш здоровий спосіб приготування їжі на своїй кухні.

Звичайно, найбільш поширеним залишається метод варення продуктів, однак при ньому частина вітамінів і мікроелементів елементів «йде» з водою, тому їжа стає менш корисною, ніж при готуванні на пару.

При тушкуванні також як і при варці частина корисних елементів покидає продукт, тому що процес відбувається в тій же воді, але невеликій її кількості і на маленькому вогні.

Але є ще один цікавий метод - запікання, при ньому в їжі зберігається достатня кількість вітамінів і мікроелементів і їжа при цьому насичена яскравим смаком. Однак намагайтеся запікати продукти у фользі, а не в спеціальному рукаві. Адже рукав - це плівка, пластик, тому при занадто високій для нього температурі цей матеріал може віддавати в їжу шкідливі речовини.

Найнебезпечнішим же методом приготування їжі вважається жарка у великій кількості олії. По-перше, жири при нагріванні утворюють канцерогени, які при регулярному вживанні збільшують ризик розвитку онкологічних захворювань. А по-друге, масло проникає в продукт, різко підвищуючи його калорійність. Для прикладу: 100 гр вареної картоплі містить близько 70 ккал, а 100 гр смаженої вже більше 200 ккал. Так що робіть висновки і по можливості взагалі не використовуйте такий спосіб готування, як жарка.

Ще більше цікавого про здоровий спосіб життя шукайте в моєму блозі: http://hcfomina.blogspot.com/

3119 0

Коментарі до статті