Позитив і негатив фітнесу для вагітних

Жінка – прекрасна істота, котра хоче завжди почувати себе у хороший фізичній формі, бути бадьорою та енергійною, вагітні жінки, не виняток. Тим більше майбутні матусі у цьому випадку відповідають не тільки за відмінне особисте самопочуття, а й за майбутнє маленьке життя, і спорт тут, як завжди стане нам у пригоді. Ми поцікавилися у тренера з фітнесу Юлії Шахової, яким же видом фітнесу варто займатися для того щоб було добре, як майбутній матусі так і дитинці. І говоритимемо ми про пілатес для вагітних.

— Що ж таке пілатес для вагітних?

—  Пілатес для вагітних це система вправ спрямована на підтримку координації та балансу тіла, а також всіх м’язів. Пілатес під час вагітності допомагає знімати напругу в спині, а також зберегти гарну поставу.

—  Юліє, які ж переваги та протипоказання пілатесу для вагітних?

—  Варто пам’ятати, що перед початком занять рекомендовано пройти огляд у свого провідного лікаря і отримати довідку-допуск до занять. Для вагітних у яких тонус, заняття пілатесом не рекомендовані і при такому діагнозі в принципі будь-які фізичні навантаження протипоказані. Головними перевагами пілатесу для вагітних є підтримка м’язів в роботі, зняття напруги зі спини, збереження балансу тіла і найголовніше це допомога у підготовці до майбутніх пологів. На власному досвіді можу точно сказати, що заняття пілатесом під час вагітності допомагають не тільки підготуватися до пологів, а й позитивно впливає на скорочення часу родового процесу. За рахунок вправ спрямованих на тазостегнові суглоби і м’язи стегон родова діяльність проходить легко і швидко (але кожен випадок індивідуальний).

—  Стільки повинно тривати заняття?

—  Тривалість заняття 1 година. Зі збільшенням терміну вагітності навантаження і час занять зменшується. Для дівчат, які знаходяться в третьому триместрі вагітності, я даю більше релаксирующих вправ і відпочинок-медитацію в кінці заняття.

—  Яких основних правил повинні дотримуватися вагітні жінки?

—  Під час тренування вагітні дівчата повинні вивчити два головних правила: перше – потрібно відчувати і розуміти свій організм, свої фізичні можливості; друге – прислухайтеся до свого дитинчаті, до його поштовхів і шивеління. Найголовніше не нашкодити і відчувати комфорт під час виконання вправ.
— За стільки часу до появи дитинки необхідно припинити відвідувати заняття?

— Займатися пілатесом можна до самих пологів. Але майбутня мама сама повинна відчувати чи може вона займатися або в якийсь момент варто припинити заняття.

—  Пілатес для вагітних дуже індивідуальний, у всіх матусь різна фізична підготовка, хтось хоче відчути навантаження на м’язи, а комусь потрібно розслаблення. Тому відчуваєте, що необхідно саме Вам! І в цьому прекрасному положенні від всіх тренувань ви повинні отримувати задоволення і перебувати в комфорті.

Підготувала Любов Гоцуляк