Ми повільніше старіємо, якщо рухаємось швидше.
Джон Грін
Синдром передчасного старіння є розповсюдженою проблемою для сучасних жінок. Жіночий вік може не видати фігура або колір волосся, але стан шкіри невблаганно відкриє всі секрети. У чому причина «омолодження» старості та як залишатися молодою якомога довше – дізнаємося далі.
Вчені, визначаючи біологічний вік людини, в першу чергу звертають увагу на стан шкіри, волосся та обмін речовин. Старіння шкіри може проявлятись по-різному. Найчастіше з’являються зморшки на лобі та «гусячі лапки» в куточках очей. Інколи старіння проявляється у набряках верхніх та нижніх повік, щік, опущенні куточків губ та підвищенні сухості шкіри. У будь-якому разі, якщо із природним старінням людина (особливо жінка!) ще може змиритися, передчасне старіння – це те, з чим можна і потрібно боротися!
Є 8 основних факторів, що призводять до передчасного старіння шкіри, це:
Погана екологія і погодні умови. Забруднене повітря, особливо дуже вологе або сухе, постійні опади та сильний вітер сприяють швидкому забиванню пор і виникненню запалень, а також надають шкірі сіруватого відтінку.
Ультрафіолет. Сонячні промені і солярій не лише прискорюють старіння шкіри, а і збільшують ризик виникнення новоутворень. Під впливом УФ-променів шкіра потовщується, втрачається її еластичність, виникають зморшки, починаються порушення пігментації.
Нестача вологи. Шкіра потребує постійного зволоження. Зневоднювання шкіри призводить до лущення, відчуття стягнення, виникнення глибоких зморшок.
Паління. Доведено, що у жінок, які палять, зморшки (особливо навколо рота) виникають у п’ять разів швидше, їхня шкіра набуває сіруватого відтінку і стає сухою. Паління позбавляє організм кисню, що сприяє звуженню кров’яних судин. Через це верхній шар шкіри не отримує вдосталь необхідних речовин, піддається руйнуванню і впливу вільних радикалів. Дим від цигарок також негативно впливає на шкіру.
Токсини та алкоголь. В результаті безконтрольного застосування лікарських засобів (наприклад, жарознижуючих), вживання продуктів поганої якості (наприклад, м’ясо тварин, яких лікували антибіотиками або овочі та фрукти з нітратами) та хлорованої води – в організмі постійно накопичуються токсини. В результаті шкіра втрачає пружність, еластичність і здатність протидіяти зовнішньому впливу.
Стрес. Психічне здоров’я – один із найголовніших факторів здоров’я людини. Зморшки, землистий колір та сухість шкіри обличчя, ранки, що погано загоюються – все це результати постійних депресій та нервового виснаження.
Неправильне харчування. Зловживання фаст-фудом, солодощами і борошняними виробами активізує процеси старіння.
Неправильний підбір косметичних засобів. Особливої уваги слід приділити вибору декоративної косметики: деякі компоненти, що входять до її складу, закупорюють пори, провокуючи появу вугрів і прищів.
Для того, щоб ваша шкіра залишалася молодою і здоровою природним шляхом якомога довше, слід дотримуватись здорового та активного способу життя. З чого почати? – до вашої уваги декілька важливих рекомендацій:
Висипляйтеся! Під час сну відбувається активне утворення нових клітин.
Захищайтеся! Вашу шкіру потрібно уберігати від сонця та холоду. Пам’ятайте, що взимку поживний крем наноситься перед виходом на вулицю, а влітку – перед сном. Не забувайте також про сонцезахисні засоби, і не лише влітку!
Вітамінізуйтеся! Бажано двічі на рік – навесні та восени (сезони гіповітамінозу) приймати вітамінні комплекси, особливо що містять вітамін E (токоферол), який запобігає руйнівній дії окисних радикалів на тканини і таким чином перешкоджає передчасному старінню.
Пийте воду! Дотримуйтесь правильного питного режиму і не забувайте збільшувати кількість води після інтенсивних фізичних навантажень.
Рухайтеся ! Фізичні вправи стимулюють кровообіг. До того ж активний спосіб життя – чудовий спосіб боротися зі стресами.
Робіть масаж! Кращого терапевтичного засобу проти передчасного старіння всього організму годі й шукати!
Харчуйтеся правильно! Їжте більше свіжих овочів та фруктів, кисломолочних продуктів та круп.
Підготувала Галина ТЕЛИЧУК
спеціально для “Живи активно!”
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: