Гормон, який виділяється після фізичних вправ, свідчить про біологічний вік

Гормон, який виділяється після фізичних вправ, свідчить про біологічний вік

За рівнем гормону, який виділяється після фізичних навантажень, можна визначити біологічний вік людини.

Вчені виявили, що в учасників дослідження з вищим рівнем іризину в крові також були довшими і теломери. Зазначивши, що «відносну довжину теломер можна передбачити за віком та рівнем іризину в плазмі крові», автори дослідження дійшли висновку: «Рівень іризину може відігравати певну роль в модуляції як енергетичного балансу, так і процесу старіння».

Теломер – ділянка ДНК, що складається із великого числа повторів та розташована на кінці лінійної хромосоми. Основна роль теломер – захист ДНК. З віком довжина теломер зменшується.

Джеймс Браун (James Brown) та його колеги з Астонського університету (Великобританія) провели дослідження за участі 81 здорових чоловіків і жінок віком від 18 до 83 років із середнім показником індексу маси тіла (ІМТ) від 20 до 30 кг/м2 з метою виявити, чи існує зв'язок на молекулярному рівні між рівнем циркулюючого в крові гормону іризину (гормон, який виділяється після фізичного навантаження) і довжиною теломер (кінцевих ділянок хромосом, довжина яких вважається маркером старіння).

 

Rana K.S., Arif M., Hill E.J. et al. Plasma irisin levels predict telomere length in healthy adults // Age.

Як відомо, обмеження калорій сприяє збільшенню тривалості життя ссавців. Іризин − нещодавно виявлений гормон, який вивільняється із м'язів після фізичних вправ, – викликає подібний ефект за рахунок його впливу на метаболізм жирової тканини. Команда дослідників із Великобританії вважає, що рівень іризину корелює з довжиною теломер.

 

Також читайте "Спорт продовжує молодість"

4813 0

Коментарі до статті