Калькулятор індексу маси тіла (ІМТ)

Калькулятор індексу маси тіла (ІМТ)

Індекс маси тіла дозволяє визначити кількість жирової тканини в організмі та допомагає оцінити ризик виникнення хвороб, пов’язаних із надмірною вагоюю.

При оцінці ІМТ необхідно враховувати розподіл жирової клітковини (співвідношення обсягу талії, стегон), фізичне навантаження, давність збільшення маси тіла.

Ваша стать

Зріст, см

Вага, кг

Ваш індекс маси тіла:

Виражений дефіцит маси

Якщо після розрахунків ви отримали результат менше, ніж 16,5, і при цьому не вважаєтеся однією з найхудіших манекенниць у світі, це привід серйозно замислитися про своє здоров’я. Адже індекс маси тіла нижче 17,5 кг/м² є одним із діагностичних показників анорексії.

Недостатня маса тіла

Показник від 16 до 18,5 кг/м² свідчить про дефіцит маси тіла. Якщо всі навколо кажуть дівчині, що вона дуже худенька, їй варто визначити свій ІМТ, і якщо він в межах цього показника, то в жодному разі не дотримуватися дієт. Адже надто низька вага спричиняє безліч проблем зі здоров’ям, від анемії та втрати кісткової маси до проблем із зачаттям дитини.

Норма

Найбільше пощастило тим, чий ІМТ в межах 18,5-24,99 кг/м², адже це – показник нормальної ваги. Думати про дотримання не надто жорсткої дієти варто хіба що тим, чия вага наближається до верхньої межі норми, а об’єм талії у жінок при цьому перевищує 80 см, а у чоловіків – 94 см. Останні цифри кажуть про надмірність ваги.

Надмірна маса тіла (передожиріння)

Індекс маси тіла від 25 до 29,99 кг/м² свідчить про наявність надмірної ваги. Цей ступінь також називають передожирінням. До цієї категорії належать, наприклад, жінки, які при зрості 160 см мають вагу 64-65 кг. Вони мають вигляд пухкеньких, і це не здається жодною проблемою. Втім, з медичної точки зору вони вже в зоні певного ризику щодо розвитку захворювань, спричинених надмірною вагою, особливо якщо мають об’єм талії більше, ніж 80 см. Чим далі людина «просувається» в таблиці індексу маси тіла, тим вищий ризик виникнення серцево-судинних хвороб, метаболічного синдрому, цукрового діабету.

Ожиріння першого ступеня

Показники від 30 до 34,99 кг/м² є ознакою серйозної небезпеки для здоров’я, адже свідчать про наявність ожиріння першого ступеню. Знижувати масу тіла в цій ситуації необхідно, бо ожиріння – це не естетична проблема, а хвороба. При ожирінні першого ступеню серцево-судинні хвороби, цукровий діабет 2 типу та гіпертонія є реальними загрозами, причому чим більший об’єм талії, тим більший ризик.

Ожиріння другого ступеня

Індекс маси тіла від 35 до 39,99 кг/м² свідчить про ожиріння другого ступеню, який лікарі пов’язують із дуже високим ризиком розвитку серйозних хвороб.

Ожиріння третього ступеня

Якщо індекс маси тіла 40 кг/м² або більше – це ожиріння третього ступеню. Такий показник свідчить про загрозу не тільки здоров’ю, а й життю.

http://zhyvyaktyvno.org/index.php/news/dta-dash-lkar-rekomenduyut|overweight|Дієта DASH – лікарі рекомендують
50406 0

Коментарі до статті