10 порад психолога для тих, хто має зайву вагу

Психологи радять найпростіші, але дієві заходи для боротьби із зайвою вагою:

  1. Необхідно перестати тікати від проблем, невдач або невдоволення собою, не «заїдати» важкі ситуації.
  2. Потрібно мотивувати себе правильно і корисно харчуватися.
  3. Важливо навчитися перемикати свою увагу з їжі на інші речі, що приносять задоволення – подорожі, походи в театр або кіно, рукоділля, спілкування з людьми.
  4. Не слід обмежувати себе різко і практично в усьому. Краще відмовлятися від шкідливої їжі поступово, не картати себе за зриви, просто звикнути не їсти шкідливе, не звертати уваги на рекламу їжі і привабливі запахи.
  5. Відчуйте і полюбіть смак корисних продуктів, адже без їжі людині не прожити, а харчуватися чимось через силу тільки тому, що корисно – це зовсім не добре і призведе, знову ж таки, до стресу.
  6. Не варто ходити в магазин за продуктами на голодний шлунок.
  7. Не потрібно набивати холодильник і кухонні шафки «під зав’язку», краще купуйте тільки необхідні продукти. Будуть запаси їжі – будуть спокуси перехопити зайвий шматочок, «з’їсти, щоб не пропало», «попити чайку зі смачненьким».
  8. Варто чітко організовувати режим дня. Корисно знайти для себе цікаві заняття, адже дуже часто ми перекушуємо від неробства і нудьги, щоб просто зайняти час.
  9. Не переносити всю відповідальність за отримання задоволення на вживану їжу, розвивайтеся, творіть, дізнавайтеся нове, і залежність від їжі непомітно зміниться гарним настроєм, бадьорістю духу і радістю від кожного прожитого дня.
  10. Будьте позитивні, бадьорі, цікаві – незалежно від Вашої ваги.

Читайте також:

Худнемо без шкоди для здоров’я

Розвантажувальні дні та детокс-програми. Чи є користь?