За святковим столом не забувайте запивати їжу водою, коли хочеться запити. Не алкоголем, не кавою і не солодкими газованими напоями! Лише вода, або чай чи трав’яний чай допоможуть нам здобути потрібну рідину і не привнесуть зайвого, наприклад, цукрів, або не викличуть передчасну евакуацію їжі зі шлунка.
Що потрібно знати про алкоголь
Від алкоголю краще відмовитися, бо не існує безпечної дози. Взагалі.
Якщо ж ви вирішили споживати алкоголь, робіть це свідомо: не треба закусувати без міри — це не врятує від сп’яніння. Не забувайте пити воду.
Обирайте червоне вино — в ньому, на відміну від коктейлів чи міцних напоїв, є хоч щось корисне. У червоному вині міститься речовина, що називається ресвератрол, яка має корисні для здоров’я серця. Він допомагає запобігти пошкодженню кровоносних судин, знижує рівень”поганого” холестерину і запобігає утворенню тромбів. (https://goo.gl/Qubp99). Але виправдовувати любов до вина ресвератролом не варто. Він також міститься у виноградній шкірці, тож краще просто з’їсти винограду або випити виноградного соку.
Один з поширених лайфхаків, аби вберегтися від похмілля та швидкого сп‘яніння в святковий період — з‘їсти жменю активованого вугілля перед тим як пити або вже після вживання алкоголю. Ідея, що вугілля може зв‘язуватися з алкоголем та перешкодити його потраплянню в кров, — може виглядати логічно. Але жодних наукових доказів, щодо такого ефекту не існує. Є невелике клінічне дослідження, що навпаки вказує на відсутність будь-якого ефекту. Учасники дослідження двічі вживали однакову дозу етанолу. Перед другим разом вони прийняли 24 таблетки (понад 2 блістера) активованого вугілля. Цікаво, що після вживання активованого вугілля, концентрація алкоголю в крові залишилась така сама як і без нього (https://goo.gl/zocPTC). Тобто по суті вживання вугілля нічого не змінює. Це відбувається тому, що алкоголь дуже швидко всмоктується в шлунку, та й взагалі вугілля його не адсорбує. Тому заїдати алкоголь купою активованого вугілля неефективно.
Є більш дієві способи, як можна зменшити шкоду від вживання алкоголю:
Пийте воду. Алкоголь має сечогінний ефект, тому поповнювати водний баланс необхідно. Пиття води допоможе уникнути дегідратації та потенційно зменшити кількість випитого алкоголю.
Не пийте алкоголь на голодний шлунок. До речі, вуглеводна їжа може допомогти зменшити інтоксикацію організму. І справляється з цим краще, ніж білкова їжа.
Намагайтесь не змішувати алкоголь з газованими напоями. Алкоголь в поєднанні з ними швидше всмоктується в кров, тому можна й швидше сп‘яніти. Краще поєднайте алкоголь з фруктовими соками чи водою.
Жодна пігулка не позбавить вас від наслідків надмірного вживання алкоголю. Перевірений спосіб, аби їх уникнути — їсти збалансовану їжу та не перебирати з кількістю алкоголю.
Джерело: http://moz.gov.ua
Читайте також:
Як їжа впливає на швидкість сп’яніння – поради лікарів
Фото: Photo by Terje Sollie from Pexels