Що потрібно знати про здоров’я очей

здоров'я очей

Зір – найважливіший з п’яти органів чуття, оскільки забезпечує нам 80% інформації про навколишній світ. Отже, дбайливе ставлення до них є критично важливим. Дбати про своїх очей потрібно починати ДО того, як у вас виникнуть проблеми з зором.

Сучасний спосіб життя обумовлює надмірне використання гаджетів з блакитним екраном, що збільшує навантаження на очі та підвищує ризик розвитку короткозорості, синдрому втоми очей та інших порушень.

Більше того, з віком, повільно і напочатку непомітно, починає розвиватися низка більш серйозних захворювань очей – вікова макулодистрофія, катаракта, глаукома тощо.

Як зберегти здоров’я очей

Проходьте офтальмологічні обстеження:

  • кожні 2-3 роки для здорових людей до 50 років
  • щорічно для людей старше 50 років

Дотримуйтесь здорового способу життя.

Носіть сонцезахисні окуляри в сонячну погоду протягом цілого року.

Захист має значення – носіть захисні окуляри, якщо працюєте на виробництві.

Вживайте достатню кількість вітамінів і поживних речовин з їжею.

Організм не може відкладати вітаміни про запас. Тому головне ― не кількість спожитих за один раз вітамінів, а регулярне отримання їх у добовій нормі.

Вітамін D для здоров’я очей

Здоров’я очей тісно пов’язане із загальною імунною системою. Клінічно доведено, що вітамін D покращує імунну відповідь організму, посилюючи  механізм захисту очей від інфекцій та захворювань (3).

Завдяки своїм протизапальним та антиоксидантним властивостям вітамін D знижує ризики виникнення вікової макулодистрофії та розвитку діабетичної ретинопатії – хвороб, що призводять до втрати зору.

Вітамін D здатний також підтримувати нормальну роботу сльозових залоз і захищає сітківку ока, покращуючи гостроту зору.

Ресвератрол і зір

Транс-ресвератрол, найбільш біологічно активна форма ресвератролу, має потужні антиоксидантні властивості. Завдяки ним він здатний:

  • захищати клітини сітківки та інші структури ока від пошкоджень вільними радикалами
  • зменшувати запалення
  • покращувати мікроциркуляцію в кровоносних судинах ока

Окислювальний стрес і запалення є головними винуватцями виникнення та прогресування вікових захворювань очей – глаукоми, катаракти, діабетичної ретинопатії та макулодистрофії. Ці хвороби призводять до прогресуючої втрати зору та сліпоти.

Отримати дієву кількість ресвератролу (не менше за 250 мг на добу) з раціону харчування неможливою Тому оптимальний шлях забезпечити ним свій організм –вживання дієтичних добавок зі стандартизованим вмістом транс-ресвератролу.

Вітамін К2 для здоров’я очей

Гарний кровообіг є життєво важливим для підтримки оптимальної функції очей, включаючи доставку поживних речовин і кисню до сітківки.

Вітамін К2 може сприяти покращенню кровопостачання тканин ока та зміцнювати здоров’ю судин. Це важливо для запобігання віковій макулодисторфії та діабетичній ретинопатії, які пов’язані з пошкодженням кровоносних судин очей.

Вітамін К2 є важливим також для здоров’я кісток орбіти ока. Здорові кістки орбіти підтримують структурну цілісність очей і захищають очні яблука.

Навіть якщо наразі ви не відчуваєте жодних проблем з очима, регулярний профілактичний огляд є ключем до збереження гарного зору на довгі роки.

1 https://www.webmd.com/healthy-aging/understanding-vision-problems-prevention

2 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK402367/

3 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10276688/

Image by freepik