Чому підліткам небезпечно вживати алкоголь

Юність – це такий період життя, під час якого звички закріплюються, тому задля досягнення значного покращення здоров’я суспільства необхідно реалізувати низку заходів, які б відповідали життєвим звичкам у рамках цієї вікової групи.

Підлітки повинні знати, що життєві звички, які сприяють збільшенню маси тіла, надмірне споживання солі та алкоголю, можуть стати причиною невідворотних негативних наслідків у дорослому житті. Їх вплив із часом посилюється і асоціюється з розвитком артеріальної гіпертензії. Більше того, підліткам, що приймають пероральні контрацептиви, слід рекомендувати проводити регулярний моніторинг АТ.

Ці твердження базуються на результатах Західно-австралійського когортного дослідження перебігу вагітності (Western Australian Pregnancy Cohort (Raine) Study), протягом якого здійснювалося спостереження за 2868 дітьми, що народилися у 2900 жінок протягом 4 років у місті Перт. Огляд проводився в 1, 2, 3, 5, 8, 10, 14 та 17 років, на момент завершення дослідження було залучено 1771 юнаків та дівчат. Серед учасників було проведено опитування щодо вживання алкоголю, тютюнопаління, фізичної активності, призначених медичних препаратів (у тому числі пероральних контрацептивів), особливостей раціону.

На основі отриманих даних було визначено вплив кожного з цих факторів на систолічний (САТ) та діастолічний артеріальний тиск (ДАТ). Середній показник САТ серед хлопців був на 9 мм рт.ст. вище, ніж серед дівчат, що не приймали пероральні контрацептиви. У юнаків на рівень САТ значним чином впливали такі фактори, як показник ІМТ, надмірне споживання солі та алкоголю.

В ході дослідження також було виявлено, що регулярна фізична активність знижує ДАТ. Використовуючи критерії оцінки АТ для дорослого населення, було визначено, що близько 24% підлітків мали підвищений АТ або знаходилися в групі ризику. Важливим також є те, що 34% учасників, що мали надмірну масу тіла, та 38% учасників, що страждали на ожиріння, мали високий АТ.

Разом з тим споживання алкоголю не впливає на показник АТ серед дівчат.

За матеріалами журналу “Медікс. Антиейджинг”.