“Марна” корисна зелень

“Марна” корисна зелень

Усім нам відомо про користь зелені, і ми із задоволенням додаємо e свій раціон петрушку, кріп, кінзу, базилік, шпинат, листя салату і інші поширені в наших широтах види зелені. А виявляється в їжу можна і навіть потрібно вживати ще й бадилля деяких коренеплодів, яке ми звикли вважати некорисним і просто викидати.

В бадиллі редису, моркви і буряка вміст корисних речовин нітрохи не поступається їх кількості в самому коренеплоді.

Так, в бадиллі буряка, як і в самих буряках, міститься вітамін Р, який сприяє підвищенню еластичності судин, бореться зі склерозом і внутрішніми крововиливами. Також безпосередньо до складу бадилля входять солі заліза, калію, марганцю, фосфору і кальцію, вони активізують кровотворення і регулюють обмін речовин. Ну а вітамін U, виявлений в бадиллі, застосовується в лікуванні виразок шлунка та дванадцятипалої кишки, а також хронічного гастриту. Є в бадиллі буряка і речовини, що позитивно впливають на здоров'я нашої печінки. І це ще не все! Вченими доведено, що бадилля буряка варто вживати хворим на анемію, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, захворювання щитоподібної залози.

Не поступається буряковому і бадилля моркви, яке ми також звикли вважати сміттям. Пучок бадилля моркви вагою 100 г містить вітамін С, що за обсягами у кілька разів перевищує вміст цього вітаміну в 100 г лимона. При цьому до осені кількість вітаміну С в бадиллі моркви збільшується майже в 3 рази порівняно з весною. Також морквяне бадилля містить велику кількість інших вітамінів і мікроелементів (кальцій, залізо, фосфор), завдяки чому його можна використовувати для лікування і профілактики захворювань судин і вен, геморою, простатиту, циститу, безсоння, сечокам'яної хвороби, далекозорості й короткозорості. А ще бадилля моркви позитивно впливає на наші травну і видільну системи, добре виводить солі з організму. Ну а селен, що входить його складу навіть відновлює мембрани клітин.

Що стосується бадилля редису, то воно у принципі може стати незамінним джерелом корисних речовин, особливо при весняному авітамінозі. У ньому містяться вуглеводи, білки, зольні і азотисті речовини, мінеральні солі і фітонциди (природні антибіотики, які слугують для профілактики застуди). До того ж бадилля редису багате на вітамінами С, В1, В2 і РР, є в ньому і цукор, і ферменти, і клітковина, і навіть жири. Наявні солі калію, магнію, фосфору, натрію, кальцію і заліза. Є й гірчичні олії, що додають бадиллю антисептичних властивостей. Також бадилля редису покращує травлення, корисне при ожирінні, хворобах серця і судин.

Тому добре подумайте наступного разу, зриваючи на своєму городі моркву, буряк або редис, чи варто викидати їх бадилля, може додати його у салат або зелений коктейль. Експериментуйте, отримуйте користь від незвичних продуктів!

 

Ще більше цікавого про здоровий спосіб життя шукайте в моєму блозі: http://hcfomina.blogspot.com/

1212 0

Коментарі до статті