На зарядку ставай!

Усім нам відома користь від занять спортом. А що ми знаємо про ранкову зарядку? Чи потрібно її робити щодня навіть якщо ви тепер займаєтеся спортом?

Моя відповідь – ТАК! ТАК! І ще раз ТАК!

Я вважаю що ранкова зарядка і ваші відвідування фітнес-залів – це трохи різні речі, хоч і націлені обидва на підтримку відмінного здоров’я.

Отже, основною метою \”катувань\” себе в спортзалі вважається, як правило, досягнення ідеальної фігури, в той час як ранкова зарядка спрямована на якнайшвидше прокидання, відновлення працездатності після сну і отримання основного заряду бадьорості на цілий день відразу після пробудження

При цьому не потрібно з самого ранку навантажувати себе силовими або кардіо вправами високої інтенсивності, такі навантаження більше підійдуть для іншого часу доби (той же ранок, але бажано не раніше ніж через 1-2 години після сну, день або вечір). Відразу після пробудження (через 10-15 хвилин) з ранку тіло потрібно лише трохи розім’яти, розтягнути м’язи, наситити себе киснем. Всі вправи повинні бути спрямовані на поліпшення кровообігу, адже під час сну кров текла повільніше і стала гущі. Після пробудження нам необхідно активізувати роботу всіх внутрішніх органів, розім’яти основні суглоби і зв’язки. Все це допоможе нам протягом дня уникнути банальних побутових травм.

Пам’ятайте, що тривалість ранкової зарядки не повинна перевищувати 10-15 хвилин. Цього часу цілком достатньо, щоб розбудити свій організм і налаштувати на новий день. Ну і звичайно не забувайте перед зарядкою натщесерце випивати 1-2 склянки теплої води, краще з лимоном.

Максимальну користь принесуть вправи на свіжому повітрі або в добре провітреній кімнаті.

Ну і звичайно не забувайте про регулярність: зарядку потрібно робити щоранку, а не час від часу.

Комплекс вправ для ранкової зарядки кожен вибирає для себе сам. Це повинна бути невелика розминка на 2-3 хвилини і безпосередньо сама зарядка. Під час розминки виконаєте ряд потягувань: почніть з потягувань вгору, потім по сторонах і вперед. Сам комплекс вправ виконуйте в спокійному темпі, включіть вправи на нахили (стоячи і сидячи), присідання, ходьбу, всілякі обертання і так далі. Фантазуйте! Адже як свій ранок ви почнете так і проведете весь день!

Ще більше цікавого про здоровий спосіб життя шукайте в моєму блозі: http://hcfomina.blogspot.com/