Сезонна алергія – це підвищена чутливість організму людини до різноманітних алергенів, що проявляється алергічними реакціями з відповідними симптомами.
Подразниками, які можуть призвести до симптомів алергії, переважно є пилок рослин та дерев, пір’я та шерсть тварин, грибкова пліснява, укус комах. Першими проявами алергії є: набряк слизових носоглотки, чхання, катар, кашель, свербіж шкірних покривів, почервоніння очей, набряки. Також людина може відчувати загальне занедужання, сонливість.
При алергічних проявах необхідно звернутись до лікаря. У жодному випадку не займайтеся самолікуванням!
Окрім медикаментозного лікування людина з проявами сезонної алергії у щоденному побуті повинна дотримуватися певних правил, які значно облегшать їй життя.
- Найбільше пилку в повітрі є з 5-ї до 11-ї ранку, тому не плануйте тривалого перебування на вулиці у цей час.
- Менше бувайте на відкритому сонці. У вітряні та сухі дні, коли концентрація пилку у повітрі максимальна, зменшуйте свій час перебування на відкритому повітрі до мінімуму.
- Намагайтеся носити капелюхи (великі, крислаті, як сомбреро), чи кепки на голові, тим самим прикриваючи волосся.
- Після прогулянок на вулиці мийте голову. Не користуйтеся гелями та лаками для волосся, які будуть служити \”магнітом\” для пилку.
- Повертаючись додому після вулиці змінюйте одяг. Обов’язково прийміть душ і добре примийте обличчя та очі простою водою.
- Носіть окуляри від сонця, коли перебуваєте на вулиці.
- У період сезонної алергії не вивішуйте свій одяг сушитися на відкритому повітрі.
- Ставте на вікна спеціальні сітки, або марлю, щоб пилок мінімально проникав у приміщення.
- Не забувайте про низько алергенну дієту.
- Вживайте багато рідини.
- Жінкам рекомендовано мінімальне користування косметикою.
- Для весняно-літнього відпочинку обирайте місце коло водойми
- Якщо ви любите прицювати на городі чи в саду, то при роботі використовуйте маски на обличчя, широкі крислаті капелюхи, окуляри та рукавички.
- Заведіть власний щоденник \”алергії\”, де ви зможете констатувати всі свої симптоми, а також та місце їх виникнення. Це допоможе уникати подібного на майбутнє.