Біль у спині від довгого сидіння

біль у спині сидіння

Наразі, через російську агресію, велика частина наших громадян змушені перебувати тривалий час у бомбосховищах та різноманітних укриттях для порятунку свого життя. Перебування у таких приміщення, як правило, є не дуже комфортним, як для психологічного, так і для фізичного стану. Біль у спині від довгого сидіння. Рекомендації МОЗ.

Одним з наслідків довготривалого перебування у незручних позах може бути виникнення болю у спині.

Прості поради

Для зменшення дискомфорту можна скористатись декількома простими порадами:

  • по можливості, вдавайтесь до будь-якої фізичної активності (робіть знайому гімнастику, рухи, які є можливими в умовах перебування тощо),  уникайте рухів, які провокують біль;
  • спробуйте зігріти ділянки спини, що болять, це може знизити інтенсивність болю;
  • якщо це можливо, попросіть близьких помасажувати ділянку спини, яка болить.

Загалом до 90% випадків болю в спині будуть відповідати 2 типам. Спробуйте визначити,  який саме у вас і дотримуйтесь наступних рекомендацій:

1-й тип болю у спині

Для цього типу є характерним, коли біль з’являється або посилюється в положенні сидячи чи при нахилі тулуба вперед.  Ходити зазвичай легше, ніж сидіти. Полегшення наступає, коли ви нахиляєтесь назад.

Рекомендуємо у такому випадку:

  • використовувати роли (валики) під поперек у положенні лежачи і сидячи;
  • ходити, наскільки у вас є можливість це робити.

І, звичайно, уникайте положення сидячи і нахилів вперед.

2-й тип болю у спині

За 2-го типу біль проходить або зменшується при нахилі вперед та в положенні сидячи. Посилюється при прогині в попереку назад, при тривалому стоянні або ходьбі.

У такому випадку варто:

  • намагатись уникати тривалого перебування в положенні стоячи. Якщо це неможливо, переступайте частіше з ноги на ногу, не напружуйте коліна (трохи згинайте ноги в колінах), спробуйте поставити ногу на будь-яку імпровізовану підставку
  • уникати положень, в яких руки знаходяться над головою.

З ліків можна застосовувати нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), наприклад, диклофенак чи ібупрофен. Вони можуть прийматися як в таблетованій формі, так і місцево, у формі гелю. Важливим аспектом є прийом цих ліків після їжі, задля попередження проблем зі шлунком. Не зловживайте ними і читайте інструкцію.

Фото wirestock