Профілактика переломів у поєднанні кальцію і вітаміну D3. Остеопороз — це захворювання, для якого характерне зниження щільності кісткової тканини. Через це кістки стають ламкими, переломи іноді трапляються навіть без травм, лише внаслідок різкого або необережного руху.
Остеопороз – «тихий вбивця». Про нього не підозрюють аж до перелому кістки, а рентгенологічно виявляють, коли вже втрачено 25–45% кісткової речовини.
Як дефіцит кальцію впливає на розвиток остеопорозу
Встановлено безпосередній зв’язок між браком в організмі кальцію й розвитком остеопорозу. Насичення організму достатньою кількістю кальцію допомагає зменшити ймовірність остеопоротичних переломів кінцівок і травмування хребців навіть за наявності чинників ризику.
Чому потрібно вжживати кальцій разом із вітамін D3
Приймання кальцію в будь-якій формі без вітаміну D3 (холекальциферолу) не дасть бажаного результату.
Саме вітамін D3 сприяє засвоєнню кальцію і потрібен для формування скелета й збереження міцності кісток так само, як і безпосередньо кальцій.
Через це сучасні аптечні засоби й харчові добавки з кальцієм містять вітамін D3.
Як дефіцит вітаміну D3 пов’язаний з остеопорозом
Вітамін D3 регулює обмін кальцію й фосфору в організмі, сприяє збереженню структури кісток, регулює відкладення в них кальцію, підвищує щільність кісткової тканини. У разі нестачі цього вітаміну порушуються процеси, пов’язані з насиченням кісток кальцієм, отже, поступово втрачається кісткова маса.
Джерела вітаміну D3
Вітамін D3 утворюється в організмі під впливом ультрафіолетових променів. У повсякденному житті ми постійно поповнюємо запас вітаміну D3, виходячи на вулицю.
Інтенсивніше процес поповнення відбувається навесні та влітку, а в холодну пору, коли день коротший, а погода змушує носити закритий одяг, вітамін D3 виробляється в меншій кількості.
Вітамін містять такі продукти, як м’ясо, печінка, риба та ін.
Дефіцит вітаміну D3
Бракує цього вітаміну людям, яким із різних причин не рекомендується перебувати на сонці. Таке обмеження мають усі, хто належить до групи ризику щодо злоякісних новоутворень шкіри, проходить хіміо- або променеву терапію, вживає ліки, які підвищують фоточутливість шкіри, має деякі аутоімунні захворювання.
Дефіцит вітаміну D3 зазвичай мають і ті, хто постійно працює в приміщенні, рідко буває на вулиці, а також люди, які не вживають м’яса й риби.
Дози кальція та D3
Оптимальною вважається добова доза кальцію 1000 мг, вітаміну D3 — 880 МЕ. Різні виробники випускають препарати з різною кількістю обох складників. Часто такі засоби слід приймати двічі на добу. Однак є й такі, які достатньо вживати один раз — бо мають дозування, що задовольняє добову потребу організму в цих речовинах.
Форма препарату кальцію й D3
Засоби, що містять потрібні речовини, випускають у різних формах: звичайні таблетки для ковтання, таблетки для розсмоктування, жувальні, а також шипучі розчинні таблетки. Перевага розчинної форми — краще засвоєння кальцію.
Інструмент оцінки ризику переломів FRAX ® – це онлайн-інструмент, розроблений для оцінки 10-річної ймовірності остеопоротичного перелому кульшового суглоба, хребта, передпліччя або плечової кістки.
Його цінність визначається багатьма чинниками, у тому числі й легкістю використання. Метод FRAX не потребує спеціального обладнання та певної кваліфікації користувача. Усе, що необхідно, – це доступ до Інтернету для того, щоб на сайті https://www.shef.ac.uk/FRAX у режимі on-line заповнити анкету та отримати результат розрахунку 10-річного ризику переломів.
Алгоритм підраховує чинники ризику втрати кісткової тканини і перелому. Якщо оцінка вище певних порогів, то повинна бути рекомендована лікарська терапія.
Ви можете використовувати його для визначення ризику перелому, навіть якщо не робили денситометрії, але ви отримаєте більш точний прогноз, якщо включите результати подвійної енергетичної рентгенівської абсорбціометрії (DXA).
FRAX не слід застосовувати, якщо у вас вже був мінімальний травматичний перелом або ви вже перебуваєте на лікуванні, спрямованому на збереження здоров’я кісток і запобігання майбутніх переломів.
http://bit.ly/2Lq4bno
РЕКЛАМА
Ротавіт Кальціум Форте. Це ефективна профілактика дефіциту кальцію.
Препарат містить добову дозу кальцію й вітаміну D3 і випускається в оптимальній формі — це шипучі розчинні таблетки.
Ротавіт Кальціум Форте потрібно приймати один раз на добу.
Він містить кальцій у формі карбонату, який після розчинення таблетки переходить у цитрат, що відзначається максимальною біодоступністю, безпечністю і добре засвоюється організмом.