Як енергетичні напої впливають на серце

 «Енергетичні напої, що містять кофеїн, впливають на скоротливу здатність  серцевого м’яза. Вже через годину після споживання серце починає скорочуватися сильніше, ніж зазвичай».

Зазвичай енергетичні напої містять амінокислоту таурин і кофеїн. При цьому вміст кофеїну в порції такого напою утричі більший, ніж у порції кави. Відомо, що під дією кофеїну прискорюється серцебиття, змінюється серцевий ритм, підвищується тиск крові, а в найсерйозніших випадках виникає серцевий напад іноді навіть з летальним результатом.

«Досі ми не знали, яким чином впливають енергетичні напої на функціонування серця», — коментує провідний автор роботи, доктор Йонас Дорнер з Боннського університету в Німеччині.

У дослідженні, проведеному німецькими лікарями, взяли участь 15 здорових чоловіків і 3 здорові жінки, середній вік яких склав 27,5 років. Добровольці  випивали напій, в якому вміст кофеїну становив 32 мг у 100 мл та амінокислоти таурину 400 мг у 100 мл. Вчені вимірювали скорочення серцевого м’яза учасників за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ).

У результаті вчені виявили, що лівий шлуночок, яка виштовхує кров у велике коло кровообігу, скорочується потужніше протягом години після прийому напою.

“Отримані результати свідчать, що вживання енергетичних напоїв має короткостроковий вплив на скоротливу здатність серця», — відзначає доктор Дорнер. Однак не з’ясовано,  чи впливають ці посилені скорочення на повсякденну діяльність чи на спортивні результати…Ми плануємо продовжити дослідження, щоб з’ясувати, які довгострокові наслідки при регулярному вживанні енергетиків. Крім того, ми маємо намір вивчити вплив таких напоїв на людей з серцево-судинними захворюваннями».

Однак, вчений вже зараз рекомендує дітям і дорослим, які мають аритмії, вже зараз утриматися від вживання енергетичних напоїв.

За матеріалами Medical News Today