Калейдоскоп довгоочікуваних зимових свят розпочинає день святого Миколая, захисника та покровителя простих людей, мандрівників та дітей. Про нього існує безліч легенд, але в основі їх всіх – історія про реального чоловіка, що жив у IV ст.н.е., який все своє життя таємно підтримував бідних людей та допомагав усім, хто цього потребував: непомітно приносив у їхні будинки іграшки і теплі речі для дітей, ліки для хворих. «Добрі справи мають бути таємними» – вважав святий Миколай Чудотворець.
У цей день кожен із нас може приміряти на себе роль таємничого благодійника – зробити добру справу або здійснити чиюсь маленьку мрію. Але звісно, почнеться цей день із щасливих очей наших малюків, які намацають під подушкою бажані дарунки.
«Що принесе святий Миколай вашим діткам, і як ви плануєте провести цей день?» – традиційно запитала я в різних людей.
РОСАВА, співачка (Радко – 4 роки, Млада – 1 рік):
«Син намалював два малюнки, за себе і молодшу сестру. Собі попросив глобус і Сонячну систему, Младі – «корисні солодощі». В цілому, у нас немає культу святого. Кожен може бути Миколаєм, нести сюрпризи і радість. У цей день ми поїдемо в Радомишль до Замку-музею на свято дарувати собі й іншим радість буття.»
Ольга ДЕРКАЧОВА, письменниця (Віталій, 16 років):
«Вже кілька років мій син не пише листів, але знаю, що вірить. Просто знає, що сенс святого Миколая не у подарункові під подушкою, а у відчутті дива і можливості творити це диво самому від імені Миколая. Але й Миколай принесе йому під подушку подарунок – павербанк. А мені від сина (ой, від Миколая) теж буде щось під подушкою. 19 грудня ми традиційно прикрашатимемо штучну ялинку (моя дитина не визнає вбивства живого дерева). А ще ми зі студентами напередодні Миколая купуємо дитячі книги і надсилаємо туди, де їх чекають.»
Данило ПАНОВ, кухар (Єва, 2 роки):
Ми подаруємо книгу «Донька Гррруффало». Єва обожнює книги і Груфало – один із найулюбленіших її персонажів. У цей день проведемо для Єви перший (вступний) інструктаж про те, що це за свято і з чим його їдять.
Юлія КОДЖА, фотограф (Тунджер – 5 років, Дерія – 8 років):
Будемо їсти цукерки і обніматися весь день. А із подарунків святий Миколай приготував діткам книги і солодощі.
Дарина ШИХНЕНКО-КОРЧЕВСЬКА, галерист (Ігор, півроку):
Нам він приготував новий комбінезончик і ночник-проектор. Вранці ми з родиною підемо до храму, а далі – ще не вирішили.
Юлія МІРОШНИЧЕНКО, гештальт-терапевт (Маша – 4 роки, Настя – 6,5 років):
Одній принцесі святий Миколай підготував свинку Пеппу, а другій – сумочку із Hello Kitty. Відзначати будемо вдома з тортом і повітряними кульками.
Микола ГАВРИЛЯК, директор IT-компанії (Микола – 2 роки, Катруся – 8 місяців):
Не знаю, що точно святий Миколай принесе дітям, але чув, що старший замовляв поїзд, можливо ще радіокероване авто буде на складах у Миколая. А молодшій саме час ставати на ходунці, тож очікуємо на них=).Ну і звісно свіжі фрукти, дитячі вітаміни та солодощі, куди без них? Плануємо в дитячий центр сходити на батути та на святкову виставу, де святий Миколай вручатиме подарунки чемним діткам.
Анна ЛОБАРЕВА, засновник благодійного проекту «ДІТИ», дизайнер (Евеліна, 2 роки):
День святого Миколая для моєї сім’ї, як і для багатьох інших, – це свято, яке відкриває сезон чудес і Новорічної казки. Своїй доньці я намагаюся максимально подовжити віру в дива: ми заздалегідь готуємося, обговорюємо подробиці на рівні її сприйняття, адже їй 2,9 роки. Подарунки під подушкою вона дуже чекає! Ледве-ледве дізналися про її бажання: чекає героїв «щенячого патруля» і смачного печива. Також я намагаюся створити казку для інших діток, зокрема останні 4 роки я проводжу свято Різдва в Онкоцентрі.
Катерина КІБАРОВА, директор Благодійного фонду «Співчуття»:
День святого Миколая для мене особливе свято, наповнене радістю і очікуванням чогось чарівного під подушкою. І так, я впевнена, для кожної дитини. Кожен рік 19 грудня я відвідую дитячі будинки і намагаюся подарувати свято тим, хто так вірить і потребує дива – діткам з особливими потребами. У цьому році ми веземо вихованців Центру психологічної реабілітації «Віра.Надія.Любов» у Київ на театральну виставу, на якій вони зможуть зануритись у справжню казку. Дуже хочеться, щоб ми – дорослі, частіше відчували себе дітьми і вміли так само по-дитячому вірити у диво. Щоб уміли так само щиро віддавати і отримувати теплі емоції і дарувати любов, не чекаючи нічого у відповідь.
Нехай у кожної дитини в цей день буде поруч «свій» люблячий святий Миколай. Даруйте тепло!
Підготувала Галина Теличук