Лікар-стоматолог назвав головні причини втрати зубів

Доведено, що при першій зустрічі з людиною ми звертаємо увагу на її очі та усмішку. І саме від того у якому стані знаходяться наші зуби й залежить наскільки гарне враження ми справляємо. Які ж причини втрати зубів існують?

У погоні за бездоганною усмішкою знамениті зірки та відомі жінки віддають величезні гроші та витрачають не одну, і навіть не дві години в стоматолога. Їм відомий секрет успіху – це їхня усмішка, яка здатна причарувати та створити міцний й довірливий зв’язок з будь-яким співрозмовником.

«В середньому сьогодні на дорослого українця близько семи хворих зубів, – розказує лікар-стоматолог Ярослав Заблоцький. – насправді реальна картина ще гірша, адже у розрахунках не враховані початкові прояви карєсу та інших хвороб».

Три основні причини, через які люди втрачають зуби:

Причина перша – карієс

Понад 95% українців, як дорослих, так і дітей, мають дірки чи пломби. Карієс – це хвороба, яка викликається бактеріями.

«Однак, карієс, це, переважно, хвороба, яка є у дітей. Майже кожна дитина у віці трьох років вже має уражені карієсом зуби – і, як правило, не менше двох одночасно. Частіше за все, це пов’язано зі стійким переконанням батьків в тому, що молочні зуби у дітей можна не лікувати – все одно випадуть. Тому батьки приділяють таким зубам значно менше догляду та уваги, ніж потрібно, – каже лікар Заблоцький.

Якщо берегти тимчасові (молочні) зуби дитини, починаючи з 4/6 місяців до 6/12 років, а потім і постійні, з 6 до 16 років (це найвідповідальніший період, адже постійні зуби прорізуються з 6 до 12, а дозрівають до 16 років), то карієсу, з великою ймовірністю, не буде і дитина виросте зі здоровими зубами.

Причина друга – пародонтит

Пародонтит – це запалення ясен, теж викликане бактеріальною інфекцією, яка, до того ж має схильність передаватися від батьків до дітей. Уявіть, що за даними ВООЗ – 41% підлітків п’ятнадцяти років мають ознаки запалення ясен і оточуючих зуб тканин.

«Однак, пародонтит – це проблема дорослих. Близько 80% українців мають пародонтит, який у старшому віці призводить до втрати чи не всіх, на вигляд здорових, зубів. На жаль, ця проблема є у молодих людей, хоча вони про це не знають – її пік припадає на 36 років. У 2019 році з’явилися наукові дані, що ця ж інфекція має відношення до хвороби Альцгеймера (старечого слабоумства). Якщо зуби доглянуті, то інфекція буде під контролем і пародонтиту не буде. Важливо пам’ятати, що пародонтит – одна з головних причин втрати зубів, – переконаний лікар Ярослав Заблоцький.

Причина третя – стирання зубів

Стирання зубів, спричинені неправильним прикусом або стресом – ще одна важлива проблема, що псує наші зуби.

Через «зуби мудрості», які не поміщаються у щелепах сучасних людей і призводять до зміщення інших зубів, стрес чи сильні емоції, наприклад, кохання, гроші чи екзамени, люди уві сні тиснуть або труть зубами так, що це призводить до їх руйнування.

Ця проблема є майже у всіх молодих людей, однак вони про це не знають.

Як не допустити втрату зубів?

Красива жіноча усмішка може зачарувати будь-якого чоловіка. Дебора Уолш та Джей Хьюітт провели маленький експеримент. Коли жінка встановлювала зоровий контакт з чоловіком до неї підходять у 20% випадків. Коли ж вона при цьому ще й усміхається – це викликає інтерес чоловіків у 60% випадків. Отже, усмішка творить дива, тому для кожного з нас так важливо зберегти її на роки.

Щоб не допустити поширення хвороб зубів, та втрати зубного ряду пацієнтам доводиться звертатися до стоматологів за значно складнішим лікуванням, встановлювати зубні протези або зубні імпланти. При цьому ризик залишитися без зубів збільшується з віком і починає рости вже після 38 років.

«Як це не банально прозвучить – головною причиною розвитку захворювань порожнини рота є недостатня гігієна, – наголошує лікар-стоматолог Ярослав Заблоцький. – Це не тільки українська проблема, адже за  даними ВООЗ, 92% населення Землі не вміють правильно чистити зуби.

Я займаюся лікуванням зубів майже 40 років і багато разів ставив собі питання – як допомогти людям, зробити їх зуби здоровими та мінімізувати походи до лікаря. Отже, що першочергово має значення –  це щоденний домашній догляд 365 днів на рік зранку та ввечері  за персональними рекомендаціями.  Двічі на рік – варто пройти професійну гігієну, що проводиться у спеціальних локаціях Dental Care Office.Проте, щоденний домашній догляд залишається вашою головною щоденною процедурою. Ретельне видалення зубного нальоту сприяє усуненню патогенних мікроорганізмів, що викликають як руйнування емалі і карієс, так і запалення ясен».

Відомо, що близько 50% людей чистять зуби всього лише 46 секунд, що абсолютно недостатньо для якісного очищення всієї порожнини рота. Існують також дані, що деякий відсоток наших земляків взагалі ніколи не чистять зуби.

Лікар-стоматолог, професор,

засновник мережі “Клініка Заблоцького” – Ярослав Заблоцький