Психологія здоров’я – як зробити прибирання легким?

Ще три-чотири роки тому я дуже не любила прибирати в квартирі. Півдня суботи чи неділі проходили в розкладанні речей, витиранні пилу, ходінні з пилососом по всім куткам та митті підлоги. Сюди ж додавалось миття сантехніки, прання килимків, миття посуду, а деколи і миття вікон та шафок на кухні. Під кінець прибирання у мене не було сил ні на що більше. Інколи я була зла, а часто – спустошена і сумна. Я ображалась, якщо мене не хвалили за цей подвиг – вимити всю квартиру до блиску.

Кожного разу перед днем ікс, я очікувала, що знову буду втомлена, буду почуватися погано. День до прибирання був вже забарвлений негативно. Очікування вбивали.

Зараз прибирання для мене виглядає зовсім інакше. Немає ніякого негативу, все відбувається по мірі моїх можливостей. Я більше не вмираю після. І мені більше не потрібно бути героєм.

Як мені вдалося все змінити? Поділюся деякими лайфхаками.

* Найголовніше – розподіляти задачі. Слона одразу не з’їси, а маленькими шматочками цілком можливо. Сьогодні розкладаю речі та витираю пил в кімнаті. Завтра прибираю на кухні. Післязавтра – у ванній. А на наступний день проходжуся пилососом та мию підлогу.

* Не робити те, що не планувала на сьогодні. Скільки разів я знаходила себе вже годину заритою в папери, бо їх терміново треба розкласти і щось викинути. Не ведіться на це. Це пастка. Краще виділіть на це час окремо.

* Просити про допомогу. Якщо вам ну аж ніяк не подобається робити щось конкретне, попросіть допомогу у чоловіка, дітей. Або домовтесь про те, хто що робить. Наприклад, мій чоловік завжди прочищає труби, бо я цей процес терпіти не можу. Можна і прибиральницю раз на два тижні викликати чи мийників вікон два рази в рік. Я правда ще до цього рівня не дійшла J.

* Змінити ставлення до прибирання. Мені допомогла думка, що я прибираю для себе, а не для когось. Мені приємно, коли в квартирі чисто, речі розкладені по місцях. Як тільки я зрозуміла, що прибираю в першу чергу для себе, з’явилось і бажання прибирати. Своїми руками створювати собі приємність.

* Розслабитись. Що станеться, якщо я не помию підлогу сьогодні? А якщо я взагалі на цьому тижні не буду прибирати? Мене повісять, розстріляють чи засудять? Чи може хтось помре? Мабуть ні. Я більше не переживаю за те, що скажуть люди. Та й в середині є впевненість, що трохи безладу в житті не завадить. Хоч не так нудно буде J.

Прибирання може стати легким. У мене вийшло. Вийде і у вас!

Марина Шуляк

Психотерапевт в напрямку гештальт-терапії

Допомагаю людям пережити зміни в житті та відкрити справжніх себе. Адже ми можемо більше, якщо знаємо хто ми і чого хочемо (с).

Люблю людей та життя, багато чим надихаюся та ділюся цим з іншими. Вірю, що чим більше натхненних людей, тим кращим стає світ навколо 🙂

Читайте також:

Психологія здоров’я – 5 вправ для активізації творчої енергії