Психологія здоров’я – 5 вправ для активізації творчої енергії

Що воно таке та творча енергія та для чого вона потрібна? Творчість – це не тільки малювання чи скульптура. Це те, що ми робимо з нашою реальністю кожен день. Це перетворення речей, створення чогось нового для себе та інших.

Ви по-новому приготували м’ясо? Придумали як показати начальнику свою ідею? Зробили інфографіку? Прикрасити стіл? Розклали речі так, як вам зручно? Навчили дитину читати? Пробуєте не їсти солодкого або пити більше води? Все це пов’язано з нашою творчою енергією. Без неї всі ці справи не робилися б. Ну і без мотивації, звичайно. Але мотивація не виникне, якщо для цього не буде творчої енергії – бажання щось робити та змінювати навколишній світ.

Буває, що рутинні справи затягують, в житті не відбувається нічого нового. А в голову не приходить нічого, як це можна змінити. Творча енергія на нулі. Що ж робити, щоб активізувати її? Можна спробувати ось такі невеличкі вправи.

1. Напишіть 100 речей, які ви любите.

Це можуть біти речі, активності, їжа, напої, фізичні вправи, флора, фауна та будь-що інше.

2. Спробуйте 5-10 хвилин концентруватись на своїх відчуттях.

Що ви чуєте, бачите, відчуваєте тілом (температура повітря, вітерець, положення тіла). Чи є якісь запахи навколо? Якщо щось тримаєте в руках, то яке воно на дотик? Найкраще робити цю вправу десь в лісі чи парку.

3. Придумайте неіснуючі характеристики якогось предмету.

Наприклад, апельсин – абрикосовий, квадратний, лагідний, говірливий.

4. Спробуйте прочитати невеличкий текст задом наперед.

Наприклад, меню в кафе або рекламний флаєр 🙂

5. Поки десь гуляєте чи йдете, помічайте всі зелені предмети. Можете їх і порахувати.

Цікавих відкриттів вам в собі, нових бажань та ідей!

Марина Шуляк

Психотерапевт в напрямку гештальт-терапії

Допомагаю людям пережити зміни в житті та відкрити справжніх себе. Адже ми можемо більше, якщо знаємо хто ми і чого хочемо (с).

Люблю людей та життя, багато чим надихаюся та ділюся цим з іншими. Вірю, що чим більше натхненних людей, тим кращим стає світ навколо 🙂